Tekst alternatywny

Ottawa – Postacie współczesnego Krakowa – dr inż. Krzysztof Pasierbiewicz (wideo)

Świat nigdy i nigdzie nie tolerował próżni ani pustki. To samo zdarzyło się więc w momencie totalnej deprecjacji zawodu dziennikarza we współczesnej III RP.

Oprócz będącej ciągle w mniejszości grupie prawdziwych dziennikarzy, tych którzy wciąż zasługują na to, aby utożsamiać ich z tym zaszczytnym mianem, żałosna większość współczesnych imitatorów tego zawodu prostytuuje się, mówiąc wprost, wysługując się bez jakichkolwiek już zahamowań będącym u władzy, współczesnym pseudo-elitom, pseudo-atorytetom w imię swojej, pożałowania zresztą godnej, pseudo-kariery, dla utrzymania swojego legowiska pod salonowymi stołami różowo-czerwonej władzy i pilnie dbając o to, by nie przekroczyć obszaru własnoręcznie przez siebie, wyrzezanych samo-ocenzurą klatkach pogiętej do granic absurdu, poprawności politycznej.

W tym momencie pojawila się profesja społecznego dziennikarza który przejął pałeczkę wykonywania tego zawodu od tych, którzy po prostu już nie potrafią tego zawodu wykonywać. Pojawił się dziennikarz sieci internetowej. Bloger.

Ten, który nie tylko nie czerpie ze swojego pisania apanaży, ale wręcz przeciwnie, płaci niejednokrotnie słoną cenę swojej zawodowej kariery, zamknięciem sobie widoków na towarzyski i społeczny awans czy też poddany jest, za swoja publicystykę prawdy, zmowie ostracyzmu i izolacji.

TV Niezależna Polonia przeprowadziła rozmowę z jednym z takich blogerów.

Dr inż. Krzysztof Pasierbiewicz, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autor książek i publikacji. Za niepokorną postawę wobec reżimu komuny kilkadziesiąt razy skazywany przez Kolegia Orzekające. Od kilku lat bloger Niezależnego Forum Publicystów Salon24 oraz portalu internetowego Nasze Blogi portalu Niezależnej.pl. Człowiek bezgranicznie wolny. Kochający życie wagant, narciarz i tenisista.

 

Więcej na:

http://www.tvniezaleznapolonia.org/

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress