Tekst alternatywny

Otwarte spotkanie z Premierem Jarosławem Kaczyńskim (wideo)

W dniu 21 lipca, w Chrzanowie odbyło się spotkanie otwarte z Premierem Jarosławem Kaczyńskim. Przybyłych do sali MOKSiR szacuje się na ponad 700 osób. Chrzanowski Klub „Gazety Polskiej” oraz nowo powstały Klub „Gazety Polskiej” w Trzebini pomagały, głównie poprzez plakatowanie, nagłaśnianie w organizacji tegoż spotkania.

Relacja – Źródło: http://warszawskipis.pl/entry/premier-jaroslaw-kaczynski-w-chrzanowie/

Krzysztof Salachna

W sobotnie popołudnie, 21 lipca, sala dawnego MOKSiR-u w Chrzanowie wypełniła się tłumem ludzi oczekujących na spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Byli zarówno członkowie PiS, sympatycy, członkowie lokalnych Klubów „Gazety Polskiej” jak i mieszkańcy regionu. Zainteresowani przyjechali z całego okręgu chrzanowskiego; powiatów chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego i myślenickiego.

Nikt nie spodziewał się, że w sobotni wakacyjny wieczór przyjdzie aż tyle osób. Jak mówią organizatorzy spotkania miejsc siedzących przygotowano dwieście natomiast uczestników było około siedmiuset.

Jak widać, sondaże przekazywane w mediach i szereg działań mających na celu ośmieszenie Prawa i Sprawiedliwości nie przynoszą skutku, gdyż wiele osób chce osobiście przekonać się co lider największej opozycyjnej partii parlamentarnej ma im do powiedzenia oraz tego, jak różni się obraz Prezesa Jarosława Kaczyńskiego przedstawiany w mediach ogólnopolskich od tego, jakim jest w rzeczywistości.

Otwarte spotkanie w Chrzanowie rozpoczęło się o godzinie 18.30 i poprzedziła je konferencja prasowa, w trakcie której lokalni dziennikarze mieli okazję do zadawania pytań zarówno tych dotyczących sytuacji całego kraju jak i regionu.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Chrzanowie miała charakter programowy. W takcie wizyty 21 i 22 lipca Prezes PiS spotyka się z mieszkańcami czterech małopolskich miast: Olkusza, Chrzanowa, Nowego Targu i Tarnowa, by konsultować tworzący się, nowy, pozytywny, kompleksowy program PiS, który zaprezentowany zostanie wczesną jesienią tego roku.

Prawo i Sprawiedliwość, tuż po wakacjach przedstawi szereg ustawowych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na sytuacje naszego kraju. Będzie domagać się, aby przedstawione już opinii publicznej elementy programu – pakiety: „Teraz Rodzina”, „Narodowy Program Zatrudnienia”, „Nowoczesny System Podatkowy” stały się tematem debaty parlamentarnej. Nie mniej ważne są prowadzone rozmowy o sytuacji w służbie zdrowia, edukacji, rolnictwie czy szeroko rozumianej gospodarce, w tym o sposobach walki z narastającym w Polsce bezrobociem.

Przemówienie Pana Jarosława Kaczyńskiego wielokrotnie przerywane było oklaskami. Prezes PiS mówił m.in.: „Trzeba patrzeć na Węgry jako dowód tego, że można wygrać wbrew wszystkiemu. (…) Walka polityczna nie toczy się jak niektórzy próbują sugerować o stołki, ale o to, jaka będzie Polska. Czy ma być prawdziwy rynek, gdzie jest konkurencja i wygrywa lepszy, czy ma być prawdziwa demokracja oraz wolność mediów. (…) Najważniejsza jest zmiana świadomości. Ona już następuje. Jest zjawisko, którego trzy lata temu jeszcze nie było. To niezależny obieg: filmy, internet, czasopisma. Jednak to wciąż jest tylko początek.”

Pytania mieszkańców koncentrowały się wokół możliwości wygrania przez PiS najbliższych wyborów, jedności na prawicy, spraw lokalnych małopolski zachodniej, ale były też prośby o wizyty w poszczególnych miejscowościach i pytanie o ocenę występu polskiej reprezentacji w trakcie Euro 2012 – Jarosław Kaczyński, nie ukrywał, że ucieszył go remis Polski z Rosją.

Foto.: Jan Starżyk oraz Jan Lorek

Wideo: anstarzyk56

 

 


Wideo: Stefan Budziaszek