Tekst alternatywny

„Padło bardzo wiele pytań o Michała Rachonia”. Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Piotrkowie Trybunalskim

„Padło bardzo wiele pytań o Michała Rachonia”. Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Piotrkowie Trybunalskim

Tłum osób zapełnił niemal do ostatniego miejsca salę przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie dziś odbyło się spotkania z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”, Tomaszem Sakiewiczem. Wśród poruszanych tematów dominowały wstrząsające wydarzenia ostatnich kilkunastu dni. Nie brakowało również pytań o redaktora Michała Rachonia i wyrazów poparcia dla inicjatyw apelujących o jego przywrócenie do pracy w TVP.

Naprawdę mroźny wieczór w Piotrkowie Trybunalskim nie był żadną przeszkodą dla dużej grupy osób, która szczelnie, niemal do ostatniego miejsca, wypełniła salę przy piotrkowskim kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie odbyło się spotkanie z szefem „Gazety Polskiej”, Tomaszem Sakiewiczem, oraz bardem Strefy Wolnego Słowa, Pawłem Piekarczykiem, koordynatorem zagranicznych Klubów „Gazety Polskiej”. Organizatorem spotkania był Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim.

– Rozmowy dotyczyły przede wszystkim ostatnich wydarzeń – kampanii propagandowej wokół śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, wykorzystywania walki z mową nienawiści do walki z przeciwnikami politycznymi i tego, w jaki sposób Platforma Obywatelska rozpętała w Polsce spór polityczny do poziomu, w którym dochodzi do tak ostrej wymiany zdań

– mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Sporo miejsca w dyskusji zajął również problem należytego zabezpieczenia imprez masowych, m.in. tych związanych z działalnością Jerzego Owsiaka, o czym nie raz informowała m.in. „Gazeta Polska”. Teraz – gdy doszło do tragicznych wydarzeń w Gdańsku – temat ten powrócił jak bumerang, wywołując pytania o skuteczność instytucji zabezpieczających tego rodzaju imprezy.

Padło bardzo wiele pytań o Michała Rachonia i telewizję publiczną. Jest coraz więcej inicjatyw społecznych – zarówno wśród grup opozycjonistów z czasów PRL, jak i całkowicie oddolnych – coraz więcej ludzi poszukuje petycji i chce pisać do władz TVP w sprawie przywrócenia Michała Rachonia – dodaje w rozmowie z naszym portalem szef „Gazety Polskiej”.

Źródło: niezalezna.pl

W spotkaniu uczestniczyła również delegacja Klubu Gazety Polskiej w Skierniewicach

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress