Tekst alternatywny

Państwo Maria Szonert-Binienda i Wiesław Binienda w Sydney i Melbourne

Do Australii na zaproszenie kilku organizacji polonijnych, w tym Stowarzyszenia „Nasza Polonia”, Związku Polskich Więźniów Politycznych, dwóch Klubów Gazety Polskiej z Sydney i Melbourne, Polskiego Stowarzyszenia Patriotycznego i Polskiego Towarzystwa Kulturalnego z Adelajdy przybyli do  Melbourne i Sydney prof. Wiesław Binienda i mec. Maria Szonert-Binienda. W salce Domu Polskiego w Rowville zebrało się ponad 150 osób, dla niektórych zabrakło miejsc a inni stali pod ścianami.

Goście na spotkaniach zaprezentowali melbourneńskiej Polonii dwa  referaty. Pierwszy wygłoszony został przez prof. Wiesława Biniendę, który przedstawił stan swoich badań i ustaleń dotyczących przyczyn rozpadu samolotu Tu-154, w dniu 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Natomiast mec. Maria Szonert-Binienda, żona prof. Wiesława Biniendy,   opowiedziała o politycznych i historycznych przyczynach katastrofy smoleńskiej. W swoim referacie wspomniała również o metodach manipulowania informacją, stosowanych przez reżimowe media w Polsce.

(Klub GP)

Na zdjęciu Państwo Biniedowie oraz Szuladzińscy przy Obelisku Smolenskim w Sydney

Sydney_Binienda

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress