Tekst alternatywny

Paryż: „Marche pour la vie” – Marsz dla Życia

20/01/2019 r. w Paryżu odbył się „Marche pour la vie” – Marsz dla Życia, w którym uczestniczyli nasi klubowicze.
Marsz odbył się pod hasłami sprzeciwu wobec planowanej nowelizacji prawa bioetycznego, mającego dopuścić poczęcie dzieci ze sztucznego zapłodnienia „na użytek” par homoseksualnych i samotnych rodziców, zliberalizować warunki badań na ludzkich zarodkach, itp.
W tłumie było bardzo dużo młodzieży licealnej, harcerzy, studentów oraz rodzin z dziećmi, w tym wiele rodzin błogosławionych więcej niż dwójką potomstwa.
Francuzi interesowali się naszą grupą, dziękowali za poparcie i rozmawiali. Wielu przypominało sobie polskie korzenie, wszyscy znali kilka słów po polsku. Nasi rozmówcy przypominali postaci Św. Jana Pawła II, Bł. Jerzego Popiełuszko i pamiętali o ruchu Solidarności lat osiemdziesiątych. Pytano również o ostatni zamach na prezydenta Gdańska, skarżąc się na francuskie radio starające się powiązać zabójcę z polskim kościołem katolickim. Nasza rozmówczyni, starsza Laotanka wyraźnie nie dowierzała tej propagandzie.
Na koniec marszu, na pl. Trocadero przemawiał senator z Argentyny Mario Fiad. Argentyna zaostrzyła przepisy aborcyjne. Odtworzono również pozdrowienia przekazane Francuzom z waszyngtońskiego March for Life.

Autorka zdjęć : Mme Midori Watanabe z paryskiego Klubu Gazety Polskiej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress