Tekst alternatywny

Paweł Piekarczyk w Ameryce – 22.05.2013 r.

W dniach od 24 do 26 maja w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej
w klasztorze oo. Bernardynów odbędzie się VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Kalwaria Zebrzydowska 2013. Wszelkich informacji udzielają lokalni przewodniczący klubów „GP”.

Na zaproszenie klubów „GP” w USA i Kanadzie przebywa Paweł Piekarczyk. W swojej podróży artystycznej odwiedził już Nowy Jork, Chicago, Toronto i London, następne koncerty planowane są w Ottawie, Montrealu, Calgary, Vancouver, Seattle i Edmonton. Wszędzie koncerty Pawła odbywają się przy pełnych salach, a bisom nie ma końca. Jak sam mówi: „Zostałem przyjęty niezwykle życzliwie i ciepło. Publiczność reaguje żywiołowo i spontanicznie. Jestem zaskoczony wiedzą Polonii o współczesnych polskich problemach, w wypowiedziach po koncertach z wielką troską mówi się o przyszłości Polski, mając nadzieję, że wkrótce dojdzie do takich zmian, które pozwolą na normalny rozwój kraju za którym tak tęsknią”. Do tej wypowiedzi można dodać, że po koncertach Pawła Piekarczyka trwa długa polityczna dyskusja ludzi dla których dobro Polski jest najważniejsze.

Klub „GP” Gdańsk II, Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność zorganizowały  w historycznej sali BHP projekcję filmu Mariusz Pilisa „Bunt stadionów” i spotkanie z reżyserem. W spotkaniu wzięli udział państwo Joanna i Andrzej Gwiazdowie.

Klub „GP” Andrychów II gościł znanego felietonistę i autora licznych książek  prof. dr hab. Jerzego Roberta Nowaka, temat wykładu: ”Polska i zagrożenia polskości”. Gospodarzem spotkania był przewodniczący klubu pan Zbigniew Małecki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz osoby ze środowisk katolickich związanych z Telewizją Trwam i Radiem Maryja.

W Berlinie odbyło się Walne Zebranie Związku Polaków w Niemczech, na którym został  wybrany nowy zarząd. Członkowie Klubu „GP” w Hamburgu i  Klubu „GP” Berlin-Brandenburg będący także członkami  ZPwN T. z spod znaku Rodła również wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu.

W Bydgoszczy, II Rocznica Beatyfikacji Jana Pawła II uczczona została przez kibiców i środowiska niepodległościowe rozłożeniem dużego banneru z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II.

Gnieźnieński Klub „GP” zorganizował spotkanie z  red. Cezarym Gmyzem.

Gliwicki klub „GP” gościł ks. dr hab. Dariusza Oko, profesora Uniwersytetu Papieskiego JPII, który wygłosił wykład o „Rewolucji Gender” – ideologii seksoholików twierdzących, że seks – płeć nie jest obiektywna, nie jest naturalną różnicą lecz kulturową. Organizatorem spotkania z ks. Dariuszem Oko w Gliwicach, nagrywanym gościnnie przez Akademię Liderów, był gliwicki Klub „GP”.

W Houston odbył się siódmy doroczny Polski Festiwal. Dużym zaangażowaniem wykazali się sympatycy Klubu „GP”.

W 78. rocznicę śmierci Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, klub „GP” w Rypinie złożył w parku imienia J. Piłsudskiego wiązankę kwiatów.

Koszaliński Klub „GP” uczestniczył   w Gąskach  w społecznych uroczystościach nazwania ulicy przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej  ul. Fatimską.

W Legionowie odbył się pokaz filmu ” Prezydent” – Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego. Przed i po projekcji rozdawano „Gazetę Polską Codziennie”.

W czasie trwania pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela z inicjatywy członkiń poznańskiego Klubu „GP” w Święto Maryi Królowej Polski w dniu 3 maja w kaplicy Św. Andrzeja w Santiago de Compostela została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. 50. polskich pielgrzymów modliło się abyśmy pamiętali, że jesteśmy narodem, który ma przekazać następnym pokoleniom dziedzictwo nagromadzone przez całe tysiąclecie.

W Bydgoszczy przeszedł III Marsz Kujawsko – Pomorski w Obronie Wartości Narodowych. Jego uczestnicy  żądali równouprawnienia medialnego i miejsca dla TV TRWAM na multipleksie; protestowali przeciwko drożyźnie i zwiększającemu się bezrobociu oraz narzucaniu Polakom zmian obyczajowych i kulturowych (ateizm, związki partnerskie).

Leszek Długosz, znany krakowski poeta, był w TVNiezależnaPolonia w Ottawie.

Berlin II – powstał 357. Klub „GP”, przewodniczącym został Anna Mansfeld-Śląski, tel. + 49 01788792606, e-mail: klubgpberlin2@hotmail.de

Edmonton (Kanada) –powstał 358. Klub „GP”, przewodniczącym został Robert Dworkowski, tel. 780 910 1228, e-mail: klubgpedmonton@gmail.com

 

Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress