Tekst alternatywny

Pierwsze po wyborach parlamentarnych spotkanie Gliwickiego Klubu GP

LAMPKA SZAMPANA

Pierwsze po wyborach parlamentarnych spotkanie Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej było bardzo rozgadane. Wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami i emocjami ostatnich dni. 25 października skończyła się postkomuna, ale … No właśnie pierwszy raz nie ma postkomuny w parlamencie, ale czy nie odrodzi się w gorszym lewacko-bolszewickim wydaniu.
O poparcie naszego Klubu w wyborach 2015 prosili: prof. Krystian Probierz, kandydat na senatora oraz radny gliwicki Jarosław Gonciarz, kandydata na posła z szóstego miejsca listy PiS. Pomagaliśmy, rozdawaliśmy ulotki, kleiliśmy plakaty, propagowaliśmy w różnych środowiskach, prezentowaliśmy na spotkaniach. Teraz możemy uczcić zwycięstwo. Mamy w Gliwicach – mateczniku Platformy – swojego senatora oraz czterech posłów, w tym Jarosława Gonciarza i trzech posłów z pierwszych miejsc na liście: Wojciecha Szaramę, Barbarę Dziuk i Piotra Pyzika.
W poprzedniej kadencji PiS miał tylko dwóch posłów, teraz ma czterech, Wygraliśmy, w liczbie mandatów z PO 4:3. Lepsze wyniki na Śląsku uzyskano, jak zwykle, w Bielsku Białej 5:2, Częstochowie 4:2 i w Rybniku 5:3. Cieszymy się i gratulujemy zaprzyjaźnionym regionom. Będziemy z naszymi przedstawicielami w parlamencie współpracować tak, jak wcześniej ustaliliśmy.

tekst: Jan Święcicki
foto: Wojciech Baran

Gliwice_2015_10_31_1 Gliwice_2015_10_31_2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress