Tekst alternatywny

Piotrków Tryb: Groby powstańców warszawskich, jak nowe!

Wczoraj, 27 lipca, o godzinie 17:30, przy ul. Cmentarnej, na Starym Cmentarzu w Piotrkowie Tryb., w związku ze zbliżającą się 74. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, odbyło się sprzątanie grobów powstańców, związanych z naszym miastem. Do tej pory udało się zidentyfikować ich niemal 20.

Organizatorzy: Klub Historyczny im. Stefana Roweckiego „Grota” i klub „Gazety Polskiej” przy medialnym wsparciu „Gazety Trybunalskiej”.

Zbiórka wolontariuszy odbyła się przy głównej bramie cmentarnej. Wydarzenie skierowane było do osób w każdym wieku, chcących wyrazić wdzięczność i cześć walczącym i poległym za wolną Polskę.
Prace porządkowe obejmowały 5 grobów zasłużonych powstańców. Do zadań zgromadzonych patriotów należało uczytelnienie napisów z płyt nagrobnych, poprzez pozbycie się ziemi z wnętrza żłobień, a przede wszystkim zadbanie o oczyszczenie ich z liści, chwastów i piachu.

Groby, w które z zaangażowaniem i poświęceniem pchnięto nowego ducha czasu, zwieńczone zostały wstęgą w barwach narodowych.

Możemy być dumni z uczestników prac porządkowych, że poświęcili się dla uczczenia pamięci i dobrego imienia uczestników powstania warszawskiego. Ten szlachetny gest, oraz inicjatywa przeprowadzenia prac porządkowych, warte są szerokiej popularyzacji.

→ K. Drezler

• foto: Karolina Drezler / GazetaTRYBUNALSKA.pl

Źródło: http://gazetatrybunalska.pl/2018/07/groby-powstancow-warszawskich-jak-nowe/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress