Tekst alternatywny

Piotrków Tryb: NIEPODLEGŁOŚĆ+, czyli KONCERT NA MIARĘ OBCHODÓW STULECIA!

Nie po raz pierwszy Piotrków Trybunalski gościł na swojej reprezentacyjnej scenie tego wspaniałego Człowieka i Artystę w jednej osobie! Ale tym razem było wyjątkowo – jak na obchody i w naszym mieście 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przystało!

Jan Pietrzak – bo o Nim tu mowa – zawitał do nas w towarzystwie znakomitych Artystów – i tych śpiewających, i tych im akompaniujących. W ponad dwie godziny trwającym koncercie, z towarzyszeniem zespołu muzycznego Kabaretu POD EGIDĄ, ze swoim Mistrzem wystąpili: Kasia Nova (piosenkarka, autorka tekstów, prezenterka i aktorka), Bartłomiej Kurowski (doskonale znany piotrkowianom ich ulubiony pieśniarz), Ryszard Makowski (kiedyś członek Kabaretu OTTO, dziś solista: satyryk i pieśniarz) i … Jerzy Grunwald – niezapowiadany wcześniej, witany owacyjnie na reprezentacyjnej scenie piotrkowskiego MOK-u, wypełnionego w dniu 13 maja 2018 roku po brzegi.

Były pieśni i piosenki, było sto (plus parę jeszcze!) anegdot, dowcipów i żartów znanych pokoleniom Polaków w ciągu mijających stu lat Polski Niepodległej, przypomnianych w sposób mistrzowski przez Jana Pietrzaka, a entuzjastycznie odbieranych przez przybyłą na koncert publiczność. Były salwy śmiechu (niekiedy i tego przez łzy), były i refleksja, i wzruszenie, i nostalgia, były i radość, i duma, bo przez te mijające sto lat różnie się działo tu, gdzie nasze miejsce, tu, gdzie nasz kraj.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego niecodziennego spotkania i z naszą polską historią, i z polską sztuką – obiema łączącymi się w jedną spójną całość.

Koncert zorganizowało TOWARZYSTWO PATRIOTYCZNE – FUNDACJA JANA PIETRZAKA we współpracy z Klubem Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Fundacją Klubów Gazety Polskiej. Całość przedsięwzięcia objęła patronatem Fundacja PZU.

Patroni medialni to: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo, niezależna.pl, stream1.

Co najważniejsze,  dzięki organizatorom wstęp na koncert był bezpłatny.

Klub Gazety Polskiej Piotrków Trybunalski