Tekst alternatywny

Piotrków Tryb: NIEPODLEGŁOŚĆ+, czyli KONCERT NA MIARĘ OBCHODÓW STULECIA!

Nie po raz pierwszy Piotrków Trybunalski gościł na swojej reprezentacyjnej scenie tego wspaniałego Człowieka i Artystę w jednej osobie! Ale tym razem było wyjątkowo – jak na obchody i w naszym mieście 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przystało!

Jan Pietrzak – bo o Nim tu mowa – zawitał do nas w towarzystwie znakomitych Artystów – i tych śpiewających, i tych im akompaniujących. W ponad dwie godziny trwającym koncercie, z towarzyszeniem zespołu muzycznego Kabaretu POD EGIDĄ, ze swoim Mistrzem wystąpili: Kasia Nova (piosenkarka, autorka tekstów, prezenterka i aktorka), Bartłomiej Kurowski (doskonale znany piotrkowianom ich ulubiony pieśniarz), Ryszard Makowski (kiedyś członek Kabaretu OTTO, dziś solista: satyryk i pieśniarz) i … Jerzy Grunwald – niezapowiadany wcześniej, witany owacyjnie na reprezentacyjnej scenie piotrkowskiego MOK-u, wypełnionego w dniu 13 maja 2018 roku po brzegi.

Były pieśni i piosenki, było sto (plus parę jeszcze!) anegdot, dowcipów i żartów znanych pokoleniom Polaków w ciągu mijających stu lat Polski Niepodległej, przypomnianych w sposób mistrzowski przez Jana Pietrzaka, a entuzjastycznie odbieranych przez przybyłą na koncert publiczność. Były salwy śmiechu (niekiedy i tego przez łzy), były i refleksja, i wzruszenie, i nostalgia, były i radość, i duma, bo przez te mijające sto lat różnie się działo tu, gdzie nasze miejsce, tu, gdzie nasz kraj.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego niecodziennego spotkania i z naszą polską historią, i z polską sztuką – obiema łączącymi się w jedną spójną całość.

Koncert zorganizowało TOWARZYSTWO PATRIOTYCZNE – FUNDACJA JANA PIETRZAKA we współpracy z Klubem Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Fundacją Klubów Gazety Polskiej. Całość przedsięwzięcia objęła patronatem Fundacja PZU.

Patroni medialni to: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo, niezależna.pl, stream1.

Co najważniejsze,  dzięki organizatorom wstęp na koncert był bezpłatny.

Klub Gazety Polskiej Piotrków Trybunalski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress