Tekst alternatywny

PIOTRKÓW TRYB. | Wyjątkowy koncert „II Wojna Światowa w Historii i Piosence”


4.09. Odbył się kolejny już wyjątkowy koncert organizowany przez pomysłodawców warsztatów historycznych dla dzieci i młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim. II Wojna Światowa została wyśpiewana przez dzieci i młodzież ale ich nauczycielkę Jolantę Piekarska i zaproszonych wykonawców Anne Kafar z córkami Julia i Zuzanna, Pawła Piekarczyka i Bartłomieja Kurowskiego.

Waga słów wyśpiewanych podczas tego koncertu była szczególna, bo gdy najmłodsi śpiewają „Dnia 1 września” „Czerwone Maki na Monte Casino” czy trochę starsi „Za wolność” , „Orzeł Biały” „17 września” czy ”Chłopcy silni jak stal” była przeogromna. Moc wzruszeń, piękna lekcja historii i patriotyzmu. Kościół podczas koncertu wypełniony został do ostatniego miejsca, a wśród widzów można było zobaczyć zarówno rodziców najmłodszych wykonawców jak i Księdza Proboszcza Krzysztofa Milczarka, oraz Marszałka Seniora Antoniego Macierewicza.

Dla takich chwil warto realizować projekty budujące wiedzę i wrażliwość artystyczną- jak powiedziała pomysłodawczyni i organizator warsztatów Beata Dróżdż Przewodnicząca Klubu GP w Piotrkowie Trybunalskim 🇵🇱 – teksty piosenek wybranych do koncertu stanowiły już same w sobie wyjątkowa lekcje historii i patriotyzmu. Choćby wykonanie przez najmłodszych pięknej pieśni, której fragment brzmi:

„Czerwone maki na Monte Cassino
Zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął,
Lecz od śmierci silniejszy był gniew.
Przejdą lata i wieki przeminą.
Pozostaną ślady dawnych dni
I wszystkie maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosną krwi” widać byłoby ze wśród publiczności wywołał wzruszenie i uznanie.

Organizatorem jest Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Fundacja Klubów „Gazety Polskiej”
Partnerem Wydarzenia jest Fundacja PGE oraz Fundacja PKO BP
Patronat nad wydarzeniem objęły Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Niezalezna.pl, Telewizja Republika

Belka_Warsztaty

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress