Plebiscyt KGHM na „Ambasadora Polski” ma kilka odsłon, w tym również Nagrodę Publiczności. Kto może ją otrzymać? To osoba, która swoim zachowaniem przyczyniła się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie poza granicami Polski. To może być strażak, który uratował rodzinę z pożaru, przedstawiciel organizacji, która pomaga ludziom w potrzebie, społecznik, który poświęca swój czas na budowanie relacji Polonii z innymi narodami, misjonarz lub wolontariusz, który wspiera słabszych – ktoś, kto codziennie czyni dobro, pokazując przy tym światu szlachetne serce Polaków – informują organizatorzy.

Wśród nominowanych znalazł się redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz. Tak opisano jego kandydaturę:

Dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny dziennika „Gazeta Polska Codziennie”. Inicjator Klubów Gazety Polskiej, zrzeszających Polaków na całym świecie.

Do Nagrody Publiczności nominowani są także: Daria Mejnartowicz, Joanna Kulig, siostra Marta Cichoń, Tomasz Gollob, Maciej Kąkol, Rafał Majka, Łukasz Koczocik, Szymon Marciniak i Jan Ołdakowski.

Głosy na poszczególnych kandydatów oddawać można TUTAJ.

Nagrody w postaci pamiątkowych statuetek zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali Konkursu „Ambasador Polski 2020”, która odbędzie się 3 października 2020 roku.

niezalezna_logo