Tekst alternatywny

Podsumowanie działalności Klubu GP w Amsterdamie – kwiecień

To był miesiąc bogaty w wydarzenia, najważniejszym z nich był przyjazd naszego gościa z Polski Ks.prof. Waldemara Chrostowskiego.

5.04 w Utrechcie i 7.04 w Amsterdamie mogliśmy wysłuchać wykładów na temat „Poprawność polityczna a moralność katolicka”. Można też było nabyć książki prelegenta i posilić się w tradycyjnym bufecie. Ks.prof. także celebrował mszę św. w Parafii Polskiej w Amsterdamie. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem i uważamy je za bardzo udane. Gościliśmy też zaprzyjaźniony Klub z Essen.

10.04. w Warszawie przewodnicząca Ewa Stasinowska uczestniczyła w imieniu Klubu „GP” z Amsterdamu  w uroczystościach rocznicowych Tragedii Smoleńskiej. Uczestniczyła  we mszy św.  oraz Marszu Pamięci. Zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

28.04. w Kościele Parafii Polskiej w Amsterdamie po mszy św. Klub „GP” wystawił tradycyjny stolik z bezpłatną prasą a także płytami, filmami i innymi gadżetami. Rozdawana była Gazeta Polska oraz Gazeta Polska Codziennie. Wolne datki zasiliły kasę Klubu „GP”.

30.04. w tzw. Dniu Królowej (holenderskie święto narodowe) odbywa się wielka wyprzedaż, ulice zamieniają się w jeden wielki bazar. Można sprzedać i kupić dosłownie wszystko. W tym roku Ewa i Natalia sprzedawały domowe ciasto własnego wypieku oraz inne rzeczy jak książki , zabawki , ubrania. Uzyskane środki tradycyjnie zasiliły kasę Klubu.

Klub GP w Amsterdamie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress