Tekst alternatywny

Podziękowanie od Klubu Gazety Polskiej Ottawa za okazaną pomoc dla państwa Gawluków

Szanowni Państwo,

Chciałbym zarówno w imieniu swoim jak i Klubu Gazety Polskiej w Ottawie, któremu przewodniczę, podziękować serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się swoim darem serca i umożliwili dzisiaj przekazanie pomocy pieniężnej rodzinie państwa Gawluków.

W lutym tego roku, w dalekich Piotrowcach na Bukownie na Ukrainie (pod samą granicą rumuńską), spłonął niedawno ukończony dom młodej polskiej rodziny nauczycieli, Wandy i Bolesława Gawluków.

Dzisiaj Klub GP Ottawa zakończył podjętą z naszej inicjatywy zbiórkę pieniędzy dla rodziny Gawluków, którą przeprowadziliśmy nie tylko wśród członków naszego Klubu ale również i wśród Polonii ottawskiej oraz też społeczności ukraińskiej stolicy Kanady.

Zebraliśmy łącznie $2,500 CAD (przekazane po potrąceniu banku $2,485.43 CAD), w tej kwocie również $500 CAD zebrane w Toronto, z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej GTA Toronto (przewodniczący Stefan Pindral).

Suma ta została dzisiaj przelana na podane poniżej konto ks. Adama Bożka.

Proboszcz Adam Bożek

E-mail: parafia@piotrowce.eu

adam.bozek@piotrowce.eu

ul Jana Pawła II 18

Strożyniecki R-N

Czerniowiecka Obl, Ukraina, 59035

Tel. +380971889754

 

Bank PEKAO SA

Nr konta 751240 488 11111 00 1033 068443

Mam nadzieję, że ta skromna zbiórka z dalekiej Ottawy pomoże trochę rodzinie państwa Gawluków przy odbudowie utraconego mienia.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym, którzy pozostali nieobojętni na potrzeby naszych rodaków, którym niezbadane wyroki Opatrzności Bożej wyznaczyły dalekie, ukraińskie kresy na ich miejsce i posłannictwo na Ziemi.

Z poważaniem

Wacław Kujbida

Przewodniczący Klubu GP Ottawa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress