Tekst alternatywny

Policzyliśmy się – 17.04.2013 r.

Dziękuję tysiącom członków i sympatyków klubów „Gazety Polskiej” którzy godnie i w spokoju uczcili  III Rocznicę Tragedii nad Smoleńskiem w Warszawie, w Polsce i w wielu innych krajach Europy i obu Ameryk.  Dziękuję służbą porządkowym złożonym z członków klubów „GP”  i tym wszystkim, którzy swoją pracą i inwencją dali przykład jak należy profesjonalnie  i poprawnie zachować się w tak ważnych historycznych chwilach.

18 kwietnia w III Rocznicę Pogrzebu Pary Prezydenckiej, o godzinie 17.30 odbędzie się uroczysta msza św. w Katedrze Wawelskiej. Po mszy św. przemarsz pod Krzyż Katyński, gdzie odbędzie się Apel Pamięci. Około 19.00 kluby „Gazety Polskiej” organizują: przejście Drogą Królewską na Rynek Główny i dalszy ciąg uroczystości.  Zapraszam wszystkie kluby do wzięcia udziału w uroczystościach; jak co roku od 8.00 rano do Waszej dyspozycji jest biuro klubów na ul. Jagiellońskiej 11/7.  Zapraszamy.

VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”- Kalwaria Zebrzydowska 2013 odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Klasztorze oo. Bernardynów: www.kalwaria.eu. Jest to wyjątkowe miejsce dla Polaków, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości, dlatego należy docenić przychylność oo. Bernardynów którzy udzielą nam gościny. O szczegółach będziemy wkrótce informować, ale już od teraz, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zbieramy deklaracje uczestnictwa. Zgłoszenia z klubów proszę wysyłać: klubygp@gazetapolska.pl

Na zaproszenie klubu „GP” w Jarosławiu gościł Robert Tekieli dziennikarz „Gazety Polskiej”. Na spotkaniu w Liceum Sztuk Plastycznych red. Tekieli przekazał młodzieży, jak złudne jest uleganie narkotykom, mówił między innymi o kulturze zniewolenia i przyzwyczajania do brzydoty i występku. W szkole sióstr Niepokalanek odbyło się kolejne spotkanie z red. Tekielim, które również wzbudził bardzo duże zainteresowanie.

W Gostyninie odbyło się spotkanie z Cezarym Gmyzem, dziennikarzem śledczym i publicystą, połączone z promocją jego najnowszej książki „Zawód: dziennikarz śledczy”.

W Zgierzu gościł Piotr Gociek, dziennikarz i pisarz, publicysta tygodnika „Do rzeczy”, autor powieści „Demokrator”. W trakcie spotkania mówił o swoich refleksjach związanych z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło 10 kwietnia 2010 r., a także o dziennikarskich śledztwach związanych m.in. z katastrofą TU-154, prowadzonych przez red. Gmyza, a opisanych we wspomnianej książce.

Przewodniczący Kieleckiego Klubu „GP”  Jerzy Kenig, już 5 lat, bo od maja 2008 roku, jest cotygodniowym, komentatorem politycznym w Radio Fama. Radio to ma cztery nadajniki w Polsce i jest słyszalne w Kielcach na fali 100,8 FM, Tomaszowie Mazowieckim 92,9 FM, Wołominie 94,7 FM i Słupsku 90,6 FM oraz on-line w Internecie www.radiofama.com.pl Audycje na żywo są emitowane w każdy poniedziałek od godz. 12.15 pod tytułem „Prawicowy komentarz polityczny Radia Fama”. Bieżące sprawy polityczne, ogólnopolskie, Jerzy Kenig omawia razem z vice-prezydentem Kielc Andrzejem Sygutem a program prowadzi właściciel stacji Jan Jagielski. Wszystkie dotychczasowe audycje można odsłuchać na stronie http://www.akademiapolityczna.pl/archiwum.php

Klub „GP” w Busku-Zdroju zaprosił na spotkanie red.  Joannę Lichocką oraz przewodniczącą Klubu „GP” w Warszawie  Anitę Czerwińską. Duże zainteresowanie zebranych wzbudziła sprawa rzetelności dziennikarzy oraz sprawa tragedii smoleńskiej. Klub „GP” z Buska-Zdroju zorganizował również „Wieczór Węgierski”. Spotkanie uświetnił występ zespołu Tadeusza Kwiatkowskiego i jego uczniów.

Dziennikarze www.tvniezaleznapolonia.org dotarli do faktów mówiących o tym, jak oficjalne raporty w sprawie katastrofy smoleńskiej zaprzeczyły samym sobie. Wszystko to pokazane zostało w rozmowie z dr Wacławem Berczyńskim w Baltimore, Maryland, USA, jednym z najwybitniejszych konstruktorów lotniczych zarówno w Kanadzie jak i w USA

W Sulejówku Miłośnie odbyło się spotkanie z Tomaszem Terlikowskim zorganizowane przez miejscowy Klub „GP”. Gość  przybliżył uczestnikom spotkania postać Papieża Franciszka, przedstawiając Jego dotychczasową posługę kapłańską. Po spotkaniu zebrani mieli możliwość zakupu książek red. Tomasza Terlikowskiego oraz uzyskania specjalnej dedykacji autora.

W Opocznie w biurze posła Roberta Telusa odbyło się spotkanie inauguracyjne Klubu „GP”.

W Rypinie odbyło spotkanie inauguracyjne Klubu „Gazety Polskiej”.

Maciejowice – powstał 352. Klub „GP”, przewodniczącą została Anna Goliszewska, tel. 506 257 260, e-mail: klubgp.maciejowice@wp.pl

Ryszard Kapuściński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress