Tekst alternatywny

Polonia śledzi wydarzenia w kraju – zakończył się I Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady (foto oraz wideo)

W Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown odbył się I Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady. Do Ameryki Północnej przybyli redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz, szef klubów „GP” Ryszard Kapuściński oraz bard Paweł Piekarczyk.

Od odśpiewania hymnu narodowego rozpoczął się I Zjazd Klubów Gazety Polskiej Ameryki Północnej. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest w tej chwili 18 Klubów Gazety Polskiej.

Najważniejszym punktem zjazdu było wystąpienie mec. Marii Szonert-Biniendy, żony prof. Wiesława Biniendy, która opowiedziała o politycznych i historycznych przyczynach katastrofy smoleńskiej. W swoim referacie wspomniała również o metodach manipulowania informacją, stosowanych przez reżimowe media w Polsce.

Po jej wystąpieniu zabrali głos prof. Wiesław Binienda, prof. Kazimierz Nowaczyk, dr. inż Wacław Berczyński. Przedstawili najnowsze wyniki badań dotyczących katastrofy smoleńskiej. Jednym z wniosków jest fakt, że w ostatniej fazie lotu Tu-154M nie mógł lecieć według trajektorii podanej w oficjalnych raportach. Naukowcy odnieśli się również do informacji podawanych przez niektóre media w Polsce, że ogromne rozdrobnienie fragmentów samolotu wynikało z pracy buldożerów po katastrofie. Zdaniem prof. Biniendy wyniki badań oraz wiedza na temat materiałów wyklucza tego typu uszkodzenia.

Redaktor Tomasz Sakiewicz przedstawił sytuację „Gazety Polskiej”. Z wielkim entuzjazmem przyjęto zachętę do wykupywania prenumeraty elektronicznej „Gazety Polskiej Codziennie”, „Gazety Polskiej” i „Nowego Państwa”.

Szef Klubów Gazety Polskiej Ryszard Kapuściński mówił o sposobach organizacji oraz finansowania Klubów. Wieczór zakończył wspaniały koncert Pawła Piekarczyka. Bard wystąpił z repertuarem z nowej płyty o Żołnierzach Wyklętych.

W niedzielę rano zjazd zakończył się mszą świętą koncelebrowaną przez przeora Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Msza została odprawiona w intencjach: śp. Zenona Torza, zmarłego blisko dwa tygodnie  temu szefa klubu Gazety Polskiej w Poznaniu, śp. Zbigniewa Romaszewskiego, b. wicemarszałka senatu oraz w intencji klubów Gazety Polskiej na całym świecie.

Organizatorami zjazdu byli Agata Mikołajczyk z Klub „GP” z Chicago oraz Roman Miłkowski z Klubu „GP” z Filadelfii.

Button_USA_small.

logo_Niezalezna_small

 

Wideo: Wodnik26

 

Foto: Waldemar Kapkowski

 

Foto: Jarosław Górski Klub GP Nowy Jork

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress