Tekst alternatywny

Polski wieczór w Essen: „Abp Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny” – Essen, 7 listopada 2015

Polski wieczór w Essen: „Abp Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny” – Essen, 7 listopada 2015

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Polska Parafia w Essen, Polen in Essen oraz Klub Gazety Polskiej w Essen zapraszają na Polski wieczór w Essen: „Abp Ignacy Tokarczuk.

Kościół, władza, opór społeczny”, który odbędzie się 7 listopada 2015 r. w Polskiej Parafii w Essen (Hirtsieferstr. 13-45143 Essen). Rozpoczęcie – godz. 18.00.

PROGRAM
Spotkanie z dr. Mariuszem Krzysztofińskim, autorem książki Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem

Otwarcie wystawy „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny” (wystawa eksponowana będzie w wersji językowej francusko-niemieckiej).
Wystawa „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny”, powstała w rzeszowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Na ekspozycji zgromadzono dokumenty i fotografie obrazujące drogę życiową ks. Ignacego Tokarczuka – od domu rodzinnego, poprzez studia teologiczne we Lwowie, przyjęcie święceń kapłańskich, pracę duszpasterską na terenie przedwojennego województwa lwowskiego, Śląska i Warmii, następnie pracę naukową, aż po służbę Kościołowi i Narodowi jako ordynariusz diecezji przemyskiej. Szereg fotografii przedstawia kościoły i tymczasowe kaplice, zbudowane bez zgody władz, dla których nieudzielanie zezwoleń na budowę obiektów sakralnych było formą walki z religią i Kościołem. Konsekwencje grożące za łamanie tych zakazów ukazuje wyrok wydany na jednego z księży, który zbudował kościół bez wymaganej zgody.

Wystawa eksponowana będzie w tym miejscu do 14 listopada br.

Serdecznie zapraszamy.

źródło  (http://ipn.gov.pl/promowane-aktualnosci/rzeszow/polski-wieczor-w-essen-abp-ignacy-tokarczuk.-kosciol,-wladza,-opor-spoleczny-essen,-7-listopada-2015)

Essen - TOKARCZUK 2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress