Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 03.02.2020 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 03.02.2020 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 03.02.2020 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-3022020-r/

Gośćmi programu byli:

– red. Tomasz Sakiewicz, rozmowa m.in. o postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego o zawieszeniu stosowania uchwały Sądu Najwyższego z 23 stycznia, o demonstracji jaka odbędzie się 8 lutego przed Trybunałem Konstytucyjnym w obronie państwa prawa, suwerenności, konstytucji oraz reformą wymiaru sprawiedliwości i o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

– Tomasz Małodobry, Prezes Fundacji Rozwoju Centrum Macierz Polonii, były dyrektor wykonawczy Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie, rozmowa m.in. o V Światowym Forum Holokaustu jakie odbyło się w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz i o planie pokoju wynegocjowanego przez prezydenta Donalda Trumpa który zakłada, że Palestyna ma być całkowicie zdemilitaryzowana, a Izrael ma zachować kontrolę nad jej przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi.

– Aneta Antoniak, członek klubu „GP” w Filadelfii i  Komitetu Katyńsko-Smoleńskiego w Doleystone w Amerykańskiej Częstochowie, rozmowa m.in. o  Amerykańskim Marszu dla Życia, który odbył się w Waszyngtonie, o słowach prezydenta Donalda Trumpa, który powiedział: „Młodzi ludzie są sercem Marszu dla życia, to wasze pokolenie jest pro-life i pro -rodzinie” i o setnej rocznicy 19. Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która nadała kobietom w Ameryce prawo głosu. W Polsce kobiety otrzymały prawo do głosowania po odzyskaniu niepodległości w 1919 r.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

Kolejna audycja już 10 lutego o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Radio 2020.02.03a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress