Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 21.01.2019 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 21.01.2019 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 21.01.2019 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-21012019-r/

Gośćmi byli:

– red. Tomasz Sakiewicz, rozmowa o tym, czy walka z mową nienawiści w Polsce służy również walce z przeciwnikami politycznymi?

– senator Zbigniew Cichoń, rozmowa o Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, który wydał wyrok stwierdzający naruszenie przez Polskę art. 6, tj. prawa do rzetelnego procesu i art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, tj. swobody wypowiedzi w stosunku do Adama Słomki, którego jako adwokat senator Cichoń reprezentował w postępowaniu przed Trybunałem.

– red. Bogusława Stanowska-Cichoń, scenarzystka, reżyser, współpracownik TVP Kraków, rozmowa o filmie pt. „Iskra Niepodległości” poświęconemu Ignacemu Paderewskiemu, dzięki któremu w 1910 r. powstał Pomnik Grunwaldzki w Krakowie.

– Sławomir Wróbel, prezes organizacji polonijnej „Great Poland” w Londynie, rozmowa o sytuacji Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu Brexitu. I o kłamliwym artykule w „Newsweeku” Tomasza Lisa, że Polacy mieszkający w Londynie przyszli pod Ambasadę RP by uczcić pamięć Pawła Adamowicza i że pojawiła się tam policja, która nakazała usunięcie kwiatów i zniczy. Zasugerowano, że pojawienie się policji to sprawka polskich dyplomatów z Ambasady w Londynie.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 28 stycznia o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Radio 2019.01.21a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress