Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 25.05.2020 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 25.05.2020 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 25.05.2020 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-25052020-r/

Gośćmi programu byli:

– red. Tomasz Sakiewicz, rozmowa m.in. o kandydacie Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Rafale Trzaskowskim, o filmie dokumentalnym Sylwestra Latkowskiego pt. „Nic się nie stało” i o nagonce medialnej na ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– Grzegorz Gorczyca, przewodniczący  Fundacji Nasz Kraków, rozmowa m.in. o rozwiązaniach zawartych w tzw. Tarczach Antykryzysowych zaproponowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego, o pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju dla przedsiębiorców i o protestach tzw. „przedsiębiorców”.

– Tomasz Małodobry, prezes Fundacji Rozwoju Centrum Macierz Polonii, rozmowa m.in. o sytuacji politycznej w Izraelu, gdzie po ponad 500 dniach tymczasowego rządu powołano nowy, 35. gabinet w historii Izraela a premierem został szef partii Likud Benjamin Netanjahu i o walce z koronawirusem w Izraelu.

– Sławomir Wróbel, prezes organizacji polonijnej „Great Poland” w Londynie, rozmowa m.in. o proponowanym przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona pięciostopniowym planie znoszenia ograniczeń wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii Covid-19. piąty poziom – oznacza, że służba zdrowia nie jest w stanie poradzić sobie ze skalą epidemii, a najniższy – że choroby nie ma w kraju i o tym, że brytyjski parlament przegłosował ustawę, która zakaże pracy imigrantom o niskich kwalifikacjach.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

Radio 2020.05.25

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress