Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 30.03.2020 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 30.03.2020 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 30.03.2020 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-30032020-r-195891/

Gośćmi programu byli:

–  red. nacz. Tomasz Sakiewicz, rozmowa m.in. o ostatnim posiedzeniu Sejmu za którym opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Konfederacja, które wiązało się z ryzykiem, że zarażą się posłowie i przedstawiciele rządu, o tym jak polskie państwo chroni swoich obywateli, czy w sytuacjach ekstremalnych możemy liczyć, tak jak wielu sądzi na korporacje międzynarodowe, instytucje międzynarodowe i jak może wyglądać Polska, Europa, świat po pandemii jaka nas dotknęła.

– red. Małgorzata Schulz, polonijna dziennikarka radiowa i telewizyjna, oraz przewodnicząca Klubu „GP” w Los Angeles, rozmowa m.in. o wypowiedzi gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma, który poinformował, że koronawirusem może się zakazić w ciągu najbliższych tygodni aż 60 tys. bezdomnych, o problemach w zaopatrzeniu w artykuły żywnościowe i o decyzji Senatu USA, który przegłosował pakiet stymulacyjny warty ponad 2 biliony dolarów.

– Joanna Levin, Hamburg, członek Klubu „GP” w Hamburgu, rozmowa m.in. o sytuacji w Niemczech w czasie trwania pandemii koronawirusa, o pomocy państwa dla przedsiębiorców, o sytuacji uchodźców, którzy nie mogąc opuścić ośrodków odosobnienia podejmują próby ucieczki.

– prof. Małgorzata Żak, scenograf i wykładowca Królewskiej Wyższej Szkoły Sztuk Dramatycznych w Madrycie i przewodniczącą Klubu „GP” w Madrycie, rozmowa m.in. o tragicznej sytuacji w Hiszpanii, o skandalu kiedy to lewicowy rząd pozwolił, żeby 8 marca odbyła się wielka manifestacja feministyczna z udziałem ponad 120 tys. kobiet, chociaż już wcześniej organizatorzy byli w posiadaniu danych, że w samym Madrycie było ponad tysiąc zakażonych i o uchodźcach, których rząd premiera Pedra Sancheza przyjmował z otwartymi rękoma.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

Kolejna audycja już 6 kwietnia o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Radio 2020.03.30a

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress