Tekst alternatywny

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 30.07.2018 r.(audio)

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 30.07.2018 r.(audio)

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 30.07.2018 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-30072018-r/

Gośćmi byli:

– red. Tomasz Sakiewicz, rozmowa o skandalicznych atakach na policję podczas protestu przeciwników zmian w sądownictwie przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie i o odrzuceniu przez Senat wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu referendum ogólnokrajowego dotyczącego zmian w konstytucji.

– red. Bogusława Stanowska-Cichoń, scenarzystka, reżyser, współpracownik TVP Kraków, rozmowa o filmie pod tytułem „Iskra Niepodległości” poświęconemu Ignacemu Paderewskiemu, dzięki któremu w 1910 r. powstał Pomnik Grunwaldzki w Krakowie.

– senator Zbigniew Cichoń – adwokat, obrońca praw człowieka, w okresie stanu wojennego był obrońcą w procesach politycznych, były członek Trybunału Stanu. Rozmowa m.in. o odrzuceniu wniosku prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu referendum ogólnokrajowego dotyczącego zmian w konstytucji. O ustawie obniżającej składki na ubezpieczenie społeczne dla małych przedsiębiorców i o tzw. „czyścicielach” kamienic w Krakowie w związku ze skandalicznymi regulacjami prawnymi, które w minionym czasie pozwalały na bezkarność praktyk tychże czyścicieli.

– red. Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji. Dalsza część opowieści o wielokrotnie skazanym przestępcy Redoinie Faidzie, który uciekł helikopterem z podparyskiego więzienia. Ponownie wymknął się francuskiej policji, a w jego samochodzie znaleziono ładunki wybuchowe. Rozmowa o prezydencie Francji Emmanuelu Macron, który wziął na siebie pełną odpowiedzialność w sprawie swojego współpracownika, Alexandre’a Benalli, który na demonstracji 1 maja pobił parę młodych manifestantów.

Prowadzenie: Ryszard Kapuściński

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 6 sierpnia o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

radio_2018_07_30

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress