Tekst alternatywny

Powiedzmy „stop” Rosji! – manifestacje w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę

Krakowie manifestacja rozpocznie się o godz. 17 przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej przy ul. Biskupiej 7; w Poznaniu ok. 17:20 sprzed pomnika 15 Pułku Ułanów Poznańskich wyruszy Marsz Pamięci, we Wrocławiu zaś o godz. 20 rozpocznie się demonstracja przed pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

Dziś przed ambasadą Federacji Rosyjskiej przy ul. Belwederskiej 49 w Warszawie odbędzie się organizowana przez stołeczny Klub „Gazety Polskiej” manifestacja pod hasłem „Stop Russia”. Początek o godz. 18. Później nastąpi przemarsz przed ambasadę Niemiec przy ul. Jazdów 12. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Prosimy przyjść z flagami narodowymi!

W manifestacji organizowanej przez środowisko „Gazety Polskiej” udział zadeklarowało już wiele stowarzyszeń, m.in. Solidarni 2010, którzy wezmą udział w demonstracji pod hasłem: „Pakt Ribbentrop–Mołotow, Polacy pamiętają, rozmowom Merkel z Putinem za grosz nie ufają”.

– Jak co roku spotykamy się przed ambasadą Rosji 17 września, w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Tym razem będzie to 75. rocznica tego tragicznego wydarzenia – mówi Anita Czerwińska, przewodnicząca Warszawskiego Klubu „GP”. Manifestacja „Stop Russia” rozpocznie się o godz. 18 przed ambasadą Rosji, skąd protestujący przejdą przed niemiecką ambasadę.

17 września 1939 r. Związek Sowiecki, bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny, dokonał napaści zbrojnej na Polskę, która od 1 września 1939 r. była w stanie wojny z III Rzeszą.

Dziś w całej Polsce odbędą się marsze i demonstracje związane z sowiecką agresją: m.in. w

Krakowie manifestacja rozpocznie się o godz. 17 przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej przy ul. Biskupiej 7;

Poznaniu ok. 17:20 sprzed pomnika 15 Pułku Ułanów Poznańskich wyruszy Marsz Pamięci,

Wrocławiu zaś o godz. 20 rozpocznie się demonstracja przed pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

logo_Niezalezna_small

http://niezalezna.pl/59485-powiedzmy-stop-rosji-o-godz-18-manifestacja-w-rocznice-sowieckiej-napasci-na-polske

————————

Kalisz – upamiętnienie 75 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę,  17 września, g. 18, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą Katyńsko -Smoleńską  pod kościół oo Franciszkanów.

Katowice Koszutka – Msza Św. w intencji Obrońców Ojczyzny w rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, 17 września, g. 18,  kościele garnizonowym pw. Kazimierza Królewicza. Po Mszy przewidziane jest złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Ofiar Katynia na pl. Andrzeja.

Krosno – msza św. w intencji obrońców Ojczyzny i Ofiar agresji sowieckiej,  17 września, g. 18.30, do kościoła Ojców Kapucynów. Po mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą pamięci na placu kościelnym.

Opole – 75. Rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę, 17 września, g. 17, Msza św. w Kościele Katedralnym Św. Krzyża, ul. Katedralna 2. Następnie odbędzie się Marsz Pamięci ulicami Opola na Plac Wolności. Oficjalne uroczystości odbędą się przy Pomniku Żołnierzy Niezłomnych.

Pabianice –  obchody 75. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę , 17 września, g.  16.30 przed Pomnikiem Niepodległości aby oddać hołd Obrońcom Ojczyzny.  Po Uroczystości przejście na cmentarz rzymskokatolicki aby tam również uhonorować Bohaterów.

Szczecin –  msza św. w intencji Ojczyzny w 75. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, 17 września, g. 18 do Kościoła Św. Dominika (Pl. Ofiar Katynia 1) . Po mszy o godz. 19.00 złożenie kwiatów przy Pomniku Ofiar Katynia i przemarsz do Pomnika Wdzięczności.

Tczew – obchody 75. Rocznicy zdradzieckiej napaści na naszą Ojczyznę, 17 września, g. 17, Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4.

 

UWAGA! Już dziś z „Gazetą Polską” wyjątkowa nalepka „Stop Russia”. Kup tygodnik i zaprotestuj przeciw Putinowi

StopRussa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress