Profile Donalda Trumpa na Facebooku, Twitterze i Instagramie zostały zablokowane. Google Store zawiesił też możliwość pobierania Parlera, prawicowej i niestosującej cenzury alternatywy dla Twittera. Między majem 2018 r. a październikiem 2020 r. prezydent USA Donald Trump został aż 65 razy ocenzurowany przez Twittera (Joe Biden ani razu), a gdy mówił o nieprawidłowościach wyborczych, telewizje przerywały transmisje jego wystąpień. Media społecznościowe zablokowały też i wyciszyły cykl publikacji obciążających Huntera Bidena, syna konkurenta Trumpa. Wszystko to przy poklasku lewicowo-liberalnych mediów.

Należący do Google YouTube jest kolejnym z serwisów społecznościowych, który zawiesił konto amerykańskiego prezydenta w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia. Zginęło wówczas pięć osób. Wcześniej zrobiły to m.in. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat i Twitch.

W dzisiejszej „Politycznej kawie” redaktor naczelny „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”  Tomasz Sakiewicz poinformował, że w odpowiedzi na szerzącą się cenzurę, powołany został przez Kluby „Gazety Polskiej” nowy serwis Albicla.com.

Albicla jest skrótem łacińskiej nazwy „Orzeł biały” – „aquila alba”.

Rejestracja w nowym serwisie możliwa będzie od 20 stycznia. KLIKNIJ w obrazek poniżej!

Alblicla