Tekst alternatywny

Powstańczy Jelcz Ogórek – Poznań 28 czerwca 2015

W dniu 28 czerwca 2015 o godz. 9:00 z Dworca Kolejki Wąskotorowej na poznańskiej Malcie odjedzie zabytkowy autobus marki Jelcz (popularny za komuny „Ogórek”). Przejazd odbędzie się trasą, którą w pamiętne dni Powstania Poznańskiego 1956 roku przebył walczący z bronią w ręku przeciw komunistom pan Henryk Rodewald – obecnie jeden z naszych klubowiczów.

Trasa przejazdu przebiegać będzie od Malty, m.in. poprzez ulicę Młyńską i Kochanowskiego oraz przez podpoznańskie miejscowości do Junikowa, gdzie wówczas pan Rodewald zakończył swe działania. Na zakończenie w parku na Junikowie przewidziano piknik z piosenką patriotyczną, którego inicjatorem obok pana Henryka jest Maciej Zeidler, wiceprzewodniczący Wielkopolskiego Klubu GP i pasjonat kolei.

Szczegółowe informacje o imprezie i zapisy na przejazd pod tel. 602 749 669.

W imieniu własnym i Wlkp. Klubu GP
Tomasz Jendrasiak

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress