Tekst alternatywny

Poznań: 75 Rocznica Powstania Warszawskiego

W roku 2019, 1 sierpnia przypadła 75 rocznica Powstania Warszawskiego.
W Poznaniu uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą Armii Krajowej w kościele ojców dominikanów i zaraz po tym wydarzeniu uczestnicy udali się na ulicę Fredry do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela, gdzie odbyła się Msza św. w intencji poległych i żyjących powstańców warszawskich, w którym walczyło ponad 1000 Wielkopolan.
45 lat musieliśmy czekać by swobodnie mówić o Powstaniu zauważył bp. Szymon Stułkowski w wygłoszonej homilii podczas tej uroczystej Mszy św. której przewodniczył.
Po zakończonej Mszy św. jej uczestnicy wraz biskupem Szymonem Stułkowskim, prałatem ks. Leonardem Polochem oraz z pocztami sztandarowymi w uroczystym pochodzie ulicami Fredry i al. Niepodległości udali się pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, gdzie po wciągnięciu flagi państwowej na maszt przez poczet sztandarowy, odsłuchaniu Hymnu Państwowego i złożeniu wieńców przez liczne delegacje państwowe i społeczne oraz delegacje zagraniczne zakończyła się ta uroczystość.

Klub Gazety Polskiej Poznań

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress