Tekst alternatywny

Poznań: Pieta Powstańcza – poświęcenie

Z okazji 80 rocznicy sowieckiej inwazji na Polskę i 30 rocznicy powstania Stowarzyszenia Katyń odbyła się Msza św. w kaplicy Św. Józefa w kościele pw. Jana Kantego, którą odprawił i homilię wygłosił ks. arcybiskup Stanisław Gądecki.
W czasie Mszy św. ks. Arcybiskup poświęcił płaskorzeźbę autorstwa prof. Andrzeja Pityńskiego przedstawiającą Matkę Boską, trzymającą w swych ramionach umierającego chłopca, który złożył ofiarę ze swego młodego życia w obronie Ojczyzny.
Na tej uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Katyń Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, policji, wojska, harcerze, młodzież szkolna, rodziny katyńskie.
„Aby budować swoją historię, potrzebna jest wspólna pamięć, żywa i ufna, która nie byłaby uwięziona w urazach, ale chociaż przeszła przez noc bólu, to otworzyła się na nadzieję nowej jutrzenki” – jest to cytat z homilii wygłoszonej przez abp Gądeckiego, który w dalszej części wymienił jakie zadania stoją przed członkami Stowarzyszenia Katyń.

Klub Gazety Polskiej Poznań

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress