Tekst alternatywny

POZNAŃ | Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. EWY URBANOWICZ


Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się 22 stycznia 2022 r. o godz. 11:30 mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika, skąd nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny w Gutkowie.


 

Poznański Klub Gazety Polskiej znowu okrył się żałobą.

Zmarła nasza koleżanka

                                   śp.  dr  E W A   U R B A N O W I C Z

Ewa była osobą bardzo wrażliwą, głęboko wierzącą, całym sercem oddana  Kościołowi, Polsce  i naszemu Klubowi.

Pochodziła z Olsztyna. Podczas  studiów  doktoranckich na Poznańskiej Politechnice związała się z naszym Klubem oddając mu serce i wiedzę. Z zawodu  inżynier budownictwa, ale prawdziwą Jej pasją była historia i literatura polska.

Z okazji różnych rocznic i świąt przygotowywała dla klubowiczów prelekcje i prezentacje. Brała czynny udział w działalności Klubu, w  spotkaniach, zjazdach i wyjazdach, w kraju i na Węgry. Choć po paru latach wróciła do Olsztyna, a pracę podjęła w Ciechanowie, ceniła sobie nawiązane znajomości i przyjaźnie.

Dlatego chciała nadal pozostać członkiem naszego Klubu i – choć już rzadziej -przyjeżdżała na nasze spotkania m. in. z posłem Antonim Macierewiczem.

W czasie ostatniej kampanii wyborczej przyjechała specjalnie do Poznania, aby oddać głos na naszego klubowego kolegę kandydującego do Sejmu.

Była członkiem naszej delegacji na  ostatnim, wrześniowym,  Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie, gdzie  zaangażowała się również w redagowanie sprawozdań i uchwał zjazdowych.

Była ciepłą, serdeczną osobą, w pierwszym kontakcie sprawiającą wrażenie nieśmiałości, ale już po paru minutach toczyła się swobodna, przyjazna dyskusja i wymiana opinii.

Podczas ostatniej rozmowy, kiedy chyba miała już świadomość, iż koronawirusa nie pokona, prosiła przekazać wszystkim klubowiczom Jej najserdeczniejsze do nas uczucia. Taką życzliwą, pełną dobroci i gotowości do działania

Ewę zachowany w naszych modlitwach, myślach i wspomnieniach.

Niech Aniołowie zawiodą Ją do raju.

Spoczywaj w pokoju.

Wyrazy szczerego współczucia i słowa otuchy dla całej rodziny
składa Tomasz Sakiewicz, redaktor Naczelny „Gazety Polskiej”,
Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”,
Koledzy z Klubu „Gazety Polskiej” w Poznaniu
oraz
Członkowie Klubów “Gazety Polskiej”

Nekrolog Poznań Ewa Urbanowicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress