Tekst alternatywny

Prawda o Sikorskim. Mocne słowa Macierewicza w Spale. „Broni Rosji, broni Putina”


Portal niezalezna.pl: – Jeżeli ktoś miał wątpliwości wtedy, gdy dyskutowaliśmy o kłamstwie smoleńskim i o zbrodni, jaką rolę w tej sprawie – i wielu innych – odegrał pan Radosław Sikorski, to niech popatrzy na ten jego tweet, w którym atakuje on Stany Zjednoczone, czyli broni Rosji, broni Putina, broni autorów tego właśnie, co się stało na Bałtyku  – powiedział marszałek senior Antoni Macierewicz podczas swojego przemówienia podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej.

Antoni Macierewicz zauważył, że Rosja przeszła z walki bezpośrednio z Ukrainą, do zaatakowania całej Europy, a zwłaszcza państw europejskich leżących wokół Morza Bałtyckiego. – To, co się stało z Nord Stream 1 i Nord Stream 2, ten wybuch, który zlikwidował oba te gazociągi, jest atakiem na państwa NATO-owskiej. Jest atakiem, którego celem jest rozpoczęcie militarnej operacji, która może uderzyć w każdy fragment państw europejskich, która nie polega już na klasycznym militarnym działaniu, ale na punktowym działaniu – w dany element ważne infrastruktury gospodarczej, politycznej, kulturalnej, społecznej poszczególnych państw. To jest nowy etap tej wojny – zaznaczył.

Sikorski broni Rosji 

– Ten etap – jak państwo wiecie- został jasno zdefiniowany przez jednego z głównych polityków Platformy Obywatelskiej. Jeżeli ktoś miał wątpliwości wtedy, gdy dyskutowaliśmy o kłamstwie smoleńskim i o zbrodni, jaką rolę w tej sprawie – i wielu innych – odegrał pan Radosław Sikorski, to niech popatrzy na ten jego tweet, w którym atakuje on Stany Zjednoczone, czyli broni Rosji, broni Putina, broni autorów tego właśnie, co się stało na Bałtyku – powiedział Antoni Macierewicz, nawiązując do wpisu Radosława Sikorskiego na Twitterze, w którym ten pogratulował Stanom Zjednoczonym zniszczenia gazociągów. Wpis ten wykorzystywany jest teraz przez rosyjski aparat propagandy.

– To nie jest tak, że on się z tego wycofał, że się pomylił. Nie! On następnego dnia jeszcze bardziej to uzasadnia. Następnego dnia swój punkt widzenia jeszcze bardziej rozwinął i to mimo tego, że przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu jasno powiedział, że to jest dywersja rosyjska, że to stanowisko, które on zawarł w swoim tweecie jest w istocie dywersją rosyjską – podkreślił.

Antoni Macierewicz zauważył przy tym, że Platforma Obywatelska nie potępiła swojego polityka. – Co więcej jeden z przywódców jasno powiedział, że to jest błąd, że on „szybciej mówi niż myśli”, że to jest błąd polegający na tym, że on potrzebnie powiedział to, co wymyślił. Nie potępił tej koncepcji. Potępił, że on to publicznie powiedział. To naprawdę jest bardzo ważne – podkreślił.

Cień Smoleńska 

Ten sam człowiek jest głównym autorem tezy, że Polacy są winni zbrodni smoleńskiej! To on od razu 10 kwietnia wysłał swojego przedstawiciela do Telewizji Polskiej, żeby mówić, że to piloci są winni tego, co się stało w Smoleńsku. A potem dodał do tego generała Błasika, a potem dodał do tego pana prezydenta Kaczyńskiego – dodał.

Marszałek senior zwrócił na jeszcze inne kontrowersje związane z Radosław Sikorskim – Przecież to właśnie on wysłał pana Turowskiego – jednego z najgroźniejszych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i nie tylko, także innych formacji – do naszej ambasady w Moskwie i mianował tym człowiekiem, który ma organizować obecność pana prezydenta 10 kwietnia – zauważył.

Prawdziwa twarz PO 

–  To jest właśnie istota Platformy Obywatelskiej! Oczywiście to nie znaczy, że mam bronić pana Donalda Tuska. W żadnym wypadku. Oni ze sobą rywalizują, jeżeli chodzi o prorosyjskiość, czy też antypolskość dokładniej. Warto zdawać sobie sprawę, z czym naprawdę mamy w Polsce do czynienia. Atak ze strony Rosji jest wspierany od wewnątrz i musimy umieć się temu przeciwstawić w wymiarze prawnym i w wymiarze społecznym – podsumował.

źródło: niezalezna.pl

Zjazd_2022.09_30_001