Tekst alternatywny

Prezes Jarosław Kaczyński gościem X Zjazdu Klubów „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 27.05.2015 r.

Prezes Jarosław Kaczyński gościem X Zjazdu Klubów „GP”

„Kluby Gazety Polskiej tworzą wyjątkowe w skali kraju środowisko – spiskowców wolności, mówiąc słowami wielkiego poety Zbigniewa Herberta z wiersza <<17 września>> ”– tak pisał kilka lat temu prof. Sławomir Cenckiewicz, późniejszy laureat Człowieka Roku klubów „GP” w 2013 roku.

Kiedy pod koniec 2005 roku powstał pierwszy klub „Gazety Polskiej”, w swoich założeniach miał spełniać: „rolę integracyjną w swych środowiskach lokalnych – skupiać wokół siebie czytelników i pozyskiwać nowych” – stwierdził w swoim przesłaniu do przyszłych założycieli klubów redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. W ciągu dziesięciu lat odkąd padły te słowa powstało prawie 400 klubów „GP”. Kluby te zakładane są nie dla zdobycia kariery, dla obecnych czy przyszłych profitów. Tworzą je patrioci, osoby przeważnie nie związane z żadną partią, identyfikujący się z podstawowymi wartościami etycznymi i moralnymi, którzy nie znajdując w swoim środowisku odpowiedniego forum do dyskusji dotyczących najważniejszych problemów nurtujących ich najbliższe otoczenie, sami tworzą to forum zakładając klub. Jest to działanie oddolne, czyste w swojej genezie, spontaniczne, tak jak to było w początkach „Solidarności”. Jest to budowa Społeczeństwa Obywatelskiego, bez polityków, lobbystów, złodziei i odgórnych nacisków. Na spotkania klubowe przychodzą ci, którzy mają dość wszechogarniającego medialnego matrixu, tej ciągłej dezinformacji, kłamstw, przemilczeń, pouczeń, manipulacji sondażami, nakłaniania do podejmowania jedynych słusznych decyzji, budzenia antypatii do jednych polityków i bezwstydnego lansowania innych. Swoją obecnością na spotkaniach klubowicze chcą zademonstrować po której stronie stoją. Mają dość manipulacji ich emocjami, kształtowania ich postaw moralnych i etycznych dokonywanych często poza ich świadomością. Mają dość totalnej manipulacji. W klubach mają możliwość niczym nieskrępowanej dyskusji, wymiany poglądów, kreowania swoich działań, zaspokajania swoich społecznych ambicji, mogą się w końcu podzielić z innymi własnym zdaniem i – ludzka rzecz – mogą się po prostu „wygadać”.

Już w najbliższych dniach w Piotrkowie Trybunalskim w pobliżu Zalewu Sulejowskiego odbędzie się X Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2015. Podczas zjazdu podsumujemy ostatnie dziesięć lat naszej działalności, porozmawiamy o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym.

Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl z red. naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem na czele.

Już w piątek gościć będziemy laureata nagrody Człowieka Roku klubów „GP” za rok 2014, pana Jana Pietrzaka. Później wystąpią z patriotycznym repertuarem: Grzegorz Roszkowski, Dariusz Grzybkowski, Bartłomiej Kurowski, a po koncercie swoje możliwości zaprezentują artyści z Kabaretu Pętla Ósemki. Piątkowy wieczór tradycyjnie zakończy „Kino Nocnych Marków” Jerzego Keniga.

Niezwykle bogatą w wydarzenia sobotę rozpoczną Wojciech Mucha i Przemysław Miśkiewicz, naoczni świadkowie wydarzeń na Ukrainie. Później o swojej książce „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” opowie Wojciech Sumliński; następnie będziemy mieć możliwość wysłuchania pana posła Antoniego Macierewicza, który jak zwykle przekaże nam najnowsze informacje dotyczące wyjaśniania tragedii nad Smoleńskiem.

Po południu spotkamy się z Gościem Honorowym Jubileuszowego X Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2015 prezesem Prawa i Sprawiedliwości panem Jarosławem Kaczyńskim.

Wieczorem odbędzie się koncert Pawła Piekarczyka, który zaprezentuje piosenki nie śpiewane dotychczas na koncertach. Później uczestnicy zjazdu, przy ognisku, będą mieli możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Najważniejsze, że ponownie spotkamy się w gronie przyjaciół, którym na sercu leży przyszłość Polski.

Więcej informacji o zjeździe udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe można uzyskać pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro klubów „GP”, Ewa Wójcik) i 792 237 403 (Beata Dróżdż). 

W Elblągu odbył się „Marsz dla Życia i Rodziny” zorganizowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin przy pomocy harcerzy i kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego w którym udział wzięli członkowie elbląskiego klubu „GP”.

Z inicjatywy klubu „GP” w Garwolinie oraz posła Grzegorza Woźniaka odbyło się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim. Głównym tematem spotkania była najnowsza książka gościa pt. „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. W bardzo udanym spotkaniu, które trwało ponad 2 godziny, uczestniczyło ponad 200 osób w tym duża grupa młodzieży.

 

W 80 Rocznicę Śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego klub „GP” Rypin złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka w parku Jego imienia.

Klub Gazety Polskiej-Myśli Patriotycznej w Suwałkach w 80 Rocznicę Śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego zapalił biało-czerwone znicze pod pomnikiem Marszałka w Suwałkach. Aleksandra Piłsudska, żona Marszałka Józefa Piłsudskiego, z którą miał dwie córki urodziła się i wychowała w tym właśnie mieście.

Klub „GP” w Rypinie zorganizował pokaz filmu pt. „Egzorcysta”; projekcja odbyła się w sali narad urzędu miasta Rypin pod patronatem burmistrza Pawła Grzybowskiego i współudziale dyr. Wydziału Oświaty pani Wioletty Świtalskiej prowadzącej Uniwersytet Każdego Wieku. był to piąty już pokaz filmu z inicjatywy Klubu „GP” w Rypinie. Przewidziany jest pokaz filmu pt. „Dama” 10.05.2015 r.,

 Oświęcim – reaktywacja klubu „GP”, przewodniczącym został: Wiesław Konrad Czarnik, tel.: 698 209 274, e-mail: klubgposwiecimwk@wp.pl

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress