Tekst alternatywny

Prof. Wiesław Binienda w Hamburgu i Berlinie (wideo, audio)

Prof. Binienda: Rośnie zainteresowanie wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej

Na zaproszenie Klubów Gazety Polskiej Hamburg-Stadt i Berlin-Brandenburg do Hamburga i Berlina przyjechał profesor Wiesław Binienda, który zaprezentował swoje najnowsze badania naukowe dotyczące przyczyń katastrofy smoleńskiej.

Przygotowania do wizyty prof. Biniendy w Hamburgu trwały już od wielu miesięcy. W większości polskich sklepów w mieście rozwieszono plakaty z informacjami o wykładzie, rozdano kilka tysięcy ulotek na ten temat, w kilku kolejnych numerach Forum Polonijnego ukazywały się informacje i zaproszenia na wykład profesora.

Na wykład prof. Biniendy przyszło wyjątkowo dużo ludzi młodych.

– To jest spore zaskoczenie, bowiem do tej pory na liczne organizowane przez nas wykłady, spotkania, czy pokazy filmów przychodzili raczej ludzi starszego pokolenia, z tak zwanej emigracji solidarnościowej, tym razem na sali wykładowej mieliśmy dużo ludzi młodych – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl jedna z organizatorek spotkania. W opinii działających w Niemczech Klubów „Gazety Polskiej” jest to dowód na to, iż zarówno temat katastrofy smoleńskiej, jak i inne współczesne problemy ojczyzny nie są obojętne dla młodego pokolenia.

Na rosnące zainteresowanie młodego pokolenia sprawą katastrofy pod Smoleńskiem i to nie tylko w Hamburgu, ale w całej Europie mówił także prowadzący wykład prof. Wiesław Binienda, podając jako przykład Irlandię. Po serii podobnych wykładów w Dublinie do prof. Biniendy zaczęli się zgłaszać studenci, którzy postanowili pisać prace naukowe na temat katastrofy smoleńskiej.

Wszyscy jesteśmy patriotami
Gospodarze spotkania, oraz hamburska Polonia nie ukrywali satysfakcji ze spotkania z niezależnym ekspertem profesorem Biniendą, wyrażając mu wdzięczność przyznając, że swoją pracą przyczynia się do poznania prawdy o faktycznych przyczynach katastrofy smoleńskiej.

– Z profesorem Biniendą łączy nas jedna cecha wspólna, mianowicie fakt, że pomimo wieloletniej emigracji pozostaliśmy polskimi patriotami, dla których ojczyzna pozostaje zawsze na priorytetowym miejscu – powiedział obecny na wykładzie Janusz Nowak.

Źródło: logo_Niezalezna_small

http://niezalezna.pl/56513-prof-binienda-rosnie-zainteresowanie-wyjasnianiem-przyczyn-katastrofy-smolenskiej

—-

Profesor Wiesław Binienda w Berlinie

Kluby „Gazety Polskiej” Berlin-Brandenburg, Berlin2 oraz Związek Polaków w Niemczech spod znaku „Rodła” miały wyjątkową okazję gościć wybitnego naukowca profesora Wiesława Biniendę.

W środę 18 czerwca 2014 r. gromadnie przybyli do Filmbühne zainteresowani katastrofą pod Smoleńskiem Polacy z Berlina i z Polski. Ze skupioną uwagą wysłuchali oni wykładu Profesora, który w przystępny sposób prezentował wyniki swoich eksperymentów przeprowadzonych w laboratorium na uniwersytecie w Akron w Stanach Zjednoczonych.

Profesor podkreślił, że ze względu na brak dostępu do wraku samolotu eksperci  z komisji parlamentarnej pod kierownictwem pana ministra Antoniego Macierewicza mogą tylko dzięki symulacjom ustalić przyczynę katastrofy. Wszyscy niezależni – światowej sławy naukowcy – zaprzeczają oficjalnej wersji przyczyn rozbicia się tupolewa, za co szykanowani są w Polsce oraz poza jej granicami .

Profesor Binienda pokazywał zdjęcia obrazujące ogrom tej tragedii na tle innych katastrof lotniczych.

Profesor polecił zapoznanie się z najnowszą publikacją „Smolensk maze” pod redakcją Marii Szonert – Binienda oraz z raportem komisji sejmowej.

Zaapelował również do zebranych, aby w swoich środowiskach na całym świecie aktywnie włączyli się w odkłamywanie wersji głoszonej przez media rząd polski i komisję MAK.

Wyjaśnienie prawdziwej przyczyny katastrofy jest ważną sprawą dla Polaków.

Profesor Binienda zafascynował obecnych swoim dorobkiem naukowym oraz gorącym zaangażowaniem w dotarciu do prawdy.

Trudno było rozstać się z Profesorem. Robione z przejęciem zdjęcia na długo nie pozwolą zapomnieć o tym niezwykłym spotkaniu.

Barbara Krajewska i Anna Mansfeld-Slaski

 

———————–

Wyjątkowe zainteresowanie wykładem w Hamburgu.

Na zaproszenie Klubów Gazety Polskiej Hamburg-Stadt i Berlin-Brandenburg do Hamburga i Berlina przyjechał pan profesor Wiesław Binienda, który we wtorek w auli wyższej szkoły zawodowej – Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg (HAW Hamburg) zaprezentował wykład na temat najnowszych swoich badań naukowych dotyczących ustaleń przyczyń katastrofy rządowego samolotu tu 154 w 2010 roku pod Smoleńskiem, w której zginęli polski prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz pozostałe 94 osoby.

Profesor Wiesław Binienda jest doktorem inżynierii mechanicznej, wykładowcą, profesorem University of Akron, oraz dziekanem Wydziału Inżynierii Cywilnej (Department of Civil Engineering) w Kolegium Inżynierii (College of Engineering) University of Akron w Akron w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych.

Jest także redaktorem naczelnym kwartalnika naukowego „Journal of Aerospace Engineering” wydawanego przez American Society of Civil Engineers (ASCE), oraz jednym z dyrektorów Gas and Turbine Research and Testing Laboratory w University of Akron. Jest autorem licznych publikacji naukowych, specjalizuje się w inżynierii materiałowej, metodach obliczeniowych w fizyce ciała stałego i ich zastosowaniach w lotnictwie i astronautyce (a konkretnie w mechanice pękania materiałów złożonych, analizie elementów skończonych, analizie dynamicznej problemów udarowych, analizie zmęczeniowej, jak również w analizie związanej z płynięciem materiałów). Jest laureatem wielu nagród, ale przede wszystkim Prof. Wiesław Binienda współpracuje jako ekspert z parlamentarnym zespołem ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Warto podkreślić, że w 2008 roku American Polish Engineering Association (APEA) uznało go za jednego z najbardziej zasłużonych naukowców amerykańskich polskiego pochodzenia.

 Wyjątkowe zainteresowanie u młodych Polaków.

Członkowie Klubu Gazety Polskiej Hamburg-Stadt, oraz redakcja hamburskiego Forum Polonijnego z wielką starannością zorganizowali spotkanie w hanseatycznym mieście. Przygotowania do wizyty tak wyjątkowego gościa trwały od wielu miesięcy. W większości polskich sklepów w Hamburgu rozwieszono plakaty z informacjami o wykładzie, rozdano kilka tysięcy ulotek na ten temat, w kilku kolejnych numerach Forum Polonijnego ukazywały się informacje i zaproszenia na wykład profesora. W rozmowie z portalem „Niezależna” organizatorzy nie kryli satysfakcji z dobrze zorganizowanego spotkania. Jedna z głównych reżyserek imprezy Karolina Bernat z KGP Hamburg-Stadt stwierdziła, że jest zadowolona, bowiem wykład był wyjątkowo interesujący, a frekwencja odpowiadała wstępnym założeniom. Inna klubowicza Anna Halves potwierdzając fakt dobrej i sprawnej organizacji, zaznaczyła, że na wykład profesora Biniendy przyszło wyjątkowo dużo ludzi młodych. „To jest spore zaskoczenie, bowiem do tej pory na liczne organizowane przez nas wykłady, spotkania, czy pokazy filmów przychodzili raczej ludzi starszego pokolenia, z tak zwanej emigracji solidarnościowej, tym razem na sali wykładowej mieliśmy dużo ludzi młodych” – powiedziała nam Anna, dodając, że jest to dowód na to, iż zarówno temat katastrofy smoleńskiej, jak i inne współczesne problemy ojczyzny nie są dla tego pokolenia obojętne. O coraz większym zainteresowaniu młodego pokolenia sprawą katastrofy pod Smoleńskiem i to nie tylko w Hamburgu, ale w całej Europie mówił także prowadzący wykład Profesor Wiesław Binienda, podając jako przykład Irlandię. Profesor powiedział, że po serii podobnych wykładów w Dublinie zaczęli się do niego zgłaszać studenci, którzy postanowili pisać prace na temat katastrofy smoleńskiej.

Wszyscy jesteśmy patriotami.

Gospodarze spotkania, oraz hamburska Polonia nie ukrywała satysfakcji ze spotkania z niezależnym ekspertem profesorem Biniendą, wyrażając mu wdzięczność przyznając, że swoją pracą przyczynia się do poznania prawdy o faktycznych przyczynach katastrofy smoleńskiej. „Z profesorem Biniendą łączy nas jedna cecha wspólna, mianowicie fakt, że pomimo wieloletniej emigracji pozostaliśmy polskimi patriotami, dla których ojczyzna pozostaje zawsze na priorytetowym miejscu” – powiedział nam obecny na wykładzie Janusz Nowak.

Waldemar Maszewski, Hamburg

——

 

 

wideo: Klub Gazety Polskiej Hamburg-Stadt

Foto: Anna Mansfeld-Slaski i Marek Pilarski

 

Foto. Klub „Gazety Polskiej” Hamburg-Stadt

HamburgStadt_2014_06_17_1 HamburgStadt_2014_06_17_2 HamburgStadt_2014_06_17_3

 

Hamburg_Stadt_Binienda

BerlinB_Binienda

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress