Tekst alternatywny

Profesor Jerzy Robert Nowak w Nowym Dworze Mazowieckim

W pierwszą sobotę marca, 2 marca 2013 roku, na zaproszenie Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM oraz Klubu Gazety Polskiej w Czosnowie w Nowym Dworze Mazowieckim gościł profesor Jerzy Robert Nowak, publicysta, autor wielu książek o tematyce historycznej i politycznej, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, felietonista Naszego Dziennika, Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Tuż po godzinie 16 rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami powiatu, które poprowadził Marcin Ozdarski, lider Klubu GP w Czosnowie oraz SPN FORUM. Sala kawiarni NOWA w Nowodworskim Ośrodku Kultury wypełniła się po brzegi.

Ceniony i lubiany przez wielu, historyk w kolejnych minutach spotkania opisywał obecną sytuację w Polsce, Europie i na świecie. Często odwoływał się do przykładu Węgier jako kraju, który potrafił w ostatnich latach przejść zdrową transformację ustrojową. Komentował również doniesienia prasowe z krajowych tytułów, między innymi dotyczących zaciekłego ataku na kościół.

W trakcie kilkunastominutowej przerwy podpisywał swoje książki i rozmawiał z zebranymi. Potem rozpoczął się panel dyskusyjny, który współprowadziła wiceszefowa SPN FORUM Bożena Paradzińska. Gość bardzo chętnie odpowiadał na pytania, między innymi dotyczące niełatwej sytuacji na prawicy.

Spotkanie zakończyło się grubo po godzinie 19.00. Wszyscy opuszczali miejsce w wyśmienitych nastrojach a profesor Jerzy Robert Nowak obiecał, że jeszcze w tym roku ponownie odwiedzi nasz powiat.

Klub GP w Czosnowie

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress