Tekst alternatywny

Projekcja filmu Serhiy Bukowsky „The Living” w Berlinie-Brandenburg

W dniu 19.11.2015 w pomieszczeniach Ambasady Ukrainy został zaprezentowany dla publiczności film reżysera Serhiy Bukowsky „The Living”ukazujący ludobójstwo sowietów na Narodzie Ukraińskim w latach 1932-1933. To bezprzykładne ludobójstwo –milionowa śmierć głodowa ludności ukraińskiej zamieszkującej wsie dokonali psychopaci z kierownictwa ZSRR na czele z zbrodniarzem Jozefem Stalinem. Barbarzyńcom sowieckim udało się zniszczyć małe gospodarstwa rolne za niewyobrażalną cenę zagłodzenia milionów Ukraińców. Film ukazuje to bezprzykładne ludobójstwo poprzez świadectwa Ukraińców, którym szczęśliwie udało się przeżyć.Warto podkreślić,że polski konsulat w Charkowie w 1932/1933 jak i inne konsulaty (włoski, angielski itd) obszernie informowały swoje ministerstwa spraw zagranicznych o ludobójstwie –głodzie spowodowanym kolektywizacją sowiecką na Ukrainie. Stalin i jego zbrodnicza klika niesłychanie bała się ludu ukraińskiego,że wystąpi przeciwko czerwonym barbarzyńcom, zrzuci pęta i powstanie wolna,niepodległa, demokratyczna Ukraina. Ten sen o niezawisłej i niepodległej Ukrainie ziścił się dopiero po Majdanie w 2014 roku. Pan ambasador Ukrainy dr Andrij Melnyk przywitał wszystkich obecnych na projekcji filmu, podkreślił jakie wielkie znaczenie ma dla świata przypominanie sowieckiego ludobójstwa Ukraińców, szczególnie nowych zbrodni siepaczy Putina w Donbasie.

Były oficer zbrodniczej KGB dawniej NKWD jest prezydentem Rosji to tak jakby były wyższy oficer gestapo czy SS został prezydentem Niemiec.

Po filmie z zaproszonymi gośćmi w tym z członkami Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg pan ambasador Ukrainy oraz pani Oleksandra Bienert i pan Sergey Dinkin, koordynatorzy projektu dyskutowali o tym odchodzącym w niepamięć,bezprzykładnym ludobójstwie Ukraińców.Organizatorzy zaprosili z Ukrainy panie Lerę Litvinową i Leonorę Yanko ,które udostępniły kolekcję obrazów.

W dniu 15.11.2015 roku na prośbę Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg czcigodny ksiądz proboszcz Marek Kędzierski z PMK Berlin odprawił Mszę św. o pokój na Ukrainie.Zaprosił wspaniałych artystów z Kijowa,którzy muzyką i śpiewem w czasie Mszy św. jak i krótkim koncertem po Mszy św. oddali hołd putinowsko-janukowyczowskim ofiarom Majdanu i wojny w Donbasie oraz ofiarom barbarzyństwa islamskiego w Paryżu.

Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg

 

https://www.facebook.com/UkrBotBerlin/

Einladung:

Filmvorführung “The Living”, Botschaft der Ukraine in der Bundesrepublik Deutschland, 19.11.2015, Einlass 18 Uhr, Beginn 18:30. Adresse: Botschaft der Ukraine in der Bundesrepublik Deutschland, Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin.

Ablauf des Programms:

– Grußwort des Botschafters der Ukraine Herrn Dr. Andrij Melnyk

– Historische Einführung durch  Dr. Andrij Portnov (Leiter der Berlin-Brandenburg Ukrainian Initiative / Gastwissenschaftler an der Humboldt Universität zu Berlin)

– Filmvorführung “The Living”

– Empfang (bei einem Glass Wein)

Moderation: Oleksandra Bienert, Koordinatorin, Ukrainischer Kinoklub Berlin

Als Teil dieser Gedenkveranstaltung wird eine philosophische Serie zum Thema „Holodomor in der Ukraine 1932-33“ von einem berühmten ukrainischen Künstler, Oleg Radwan (Ausstellungskuratorinnen Lera Litwynowa und Leonora Janko sind anwesend) vorgestellt.