Tekst alternatywny

„Prośba o otwarcie mostu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ” – walka trwa

Kolejne działania w sprawie mostu im. Lecha Kaczyńskiego podjął dzisiaj lider bydgoskich Solidarnych2010  Maciej Różycki. Próbował się dowiedzieć od władz Bydgoszczy, czy zostały przygotowane tabliczki z ciągle obowiązującą nazwą, i czy będą umieszczone na moście w dniu jego otwarcia tj. 12 XII 2013r. Odsyłany kolejno do różnych urzędników otrzymał w końcu wiadomość, że nie. W tej sytuacji w imieniu Solidarnych2010 przelał na konto Urzędu miasta kwotę 300zł z przeznaczeniem, na wykonanie brakujących tabliczek z Imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
KGP Udziela pełnego wsparcia tym działaniom i deklaruje w razie potrzeby przelanie środków finansowych na wykonanie w/w tabliczek i umieszczenie ich na moście Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Przewodniczący KGP Krystian Frelichowski
W załączeniu odpowiednie pisma do właz Bydgoszczy
Bydgoszcz, 10 grudnia 2013

 

Prezydent Miasta Bydgoszczy

Pan Rafał Bruski

 

Prośba

 

Zwracamy się z prośbą o to, by w ramach otwarcia Trasy Uniwersyteckiej, która ma nastąpić 12 grudnia 2013 roku, otworzyć most im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Uzasadnienie:

Zgodnie z uchwałą nr LXIII/978/10 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 14 kwietnia 2010 roku dotyczącej nadania nazwy mostowi położonemu w Bydgoszczy nad rzeką Brdą w ciągu ulicy Ogińskiego na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Wojska Polskiego – w dniu 12 grudnia 2013 roku most powinien nazywać się mostem im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mówi o tym uchwała nr XLVIII/1071/13 Rady Miasta Bydgoszczy z 27 listopada 2013 roku w sprawie nadania nazwy mostowi w ciągu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. W paragrafie 4 jest zapis, że nowa uchwała wchodzi w życie z dniem 14 grudnia 2013 roku. W związku z tym 12 grudnia 2013 roku będzie to jeszcze most im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Darowizna:

W związku z tym, że uchwała wywołuje skutki finansowe dla budżetu Miasta Bydgoszczy i z tym, że sytuacja finansowa Bydgoszczy jest trudna, Stowarzyszenie Solidarni2010 Oddział Bydgoszcz dokonało wpłaty darowizny w wysokości 300 zł na rzecz wyprodukowania tabliczek z napisem „Most im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

 

Z poważaniem

Maciej Różycki

Solidarni2010 Oddział Bydgoszcz

Bydgoszcz_pismo do Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Bydgoszcz_uchwała RM z 14 kwietnia 2010

Bydgoszcz_uchwała RM z 27 listopada 2013

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress