Tekst alternatywny

Przywitanie Prezydenta Andrzeja Dudy w Kanadzie (wideo)

DEMONSTRACJA  POPARCIA W CZASIE WIZYTY PANA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W OTTAWIE DNIA 10 MAJA 2016

W dniu 10 maja 2016r. członkowie Klubu Gazety Polskiej w Montrealu przybyli na wzgórze Parlamentu w Ottawie aby przywitać Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, który w tym dniu przybył na spotkanie z Premierem Kanady, Panem Justinem Trudeau.

Grupa Klubu GP w Montrealu dołączyła do innych osób, zgromadzonych na schodach prowadzących do Parlamentu, tzn. przedstawicieli Klubu Gazety Polskiej w Ottawie, Solidarni 2010 z Ottawy, Instytutu Naukowego im. Oskara Haleckiego w Kanadzie, Polskiej Jedności Narodowej, Związku Narodowego Polski, Komunikatów Ottawskich.

Na szerokich schodach, wiodących do Parlamentu w Ottawie, ustawiliśmy się z jednej strony my, a z drugiej lokalni ottawscy „kodziarze”, którzy w dalszym ciągu niestety nie rozumieją znaczenia słowa „demokracja”.

Najgorsze, że nie da im się tego wytłumaczyć, a więc jeśli ktoś z nich zajrzy na tę stronę, to sięgnijmy po definicję podaną przez Słownik Języka Polskiego:

DEMOKRACJA
«forma organizacji życia społecznego, w której wszyscy uczestniczą w podejmowaniu decyzji i szanują prawa i wolność innych ludzi»

Niestety, „kodziarze” nie szanują decyzji Narodu, czyli suwerena, który w wolnych i demokratycznych wyborach jesienią’2015 wybrał obecny rząd RP a wcześniej Pana Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dodajmy jeszcze, że „kodziarzy” było o wiele mniej, niż pokazała relację z ich protestu telewizja TVN24.

Nie liczyliśmy ich, ale nie było ich więcej niż 20, może 30 osób.

Co ciekawe, na fragmentach filmów zamieszczonych z ich zgromadzenia na YouTube nie dość, że „kodziarze” wykorzystują w tle naszą muzykę („Polonez Ogińskiego”, oprawa muzyczna Klubu GP z Ottawy), to jeszcze wykorzystali wizerunek naszego fotoreportera, oczywiście bez jego zgody.

Tak to manipulacja TVN24 kwitnie w najlepsze.

Po zakończonym spotkaniu z Premierem Kanady P. Justinem Trudeau, Pan Prezydent Andrzej Duda podszedł do zgromadzonych przedstawicieli Klubów Gazety Polskiej, Solidarni 2010 oraz innych środowisk niepodległościowych i przywitał się z nimi.

Podczas witania słychać było okrzyki „Andrzej Duda”, „Kochamy Cię”, „Dziękujemy”, „Andrzej Duda, to się uda!”.

Relacja z tego spotkania dostępna jest na YouTube, dzięki uprzejmości kanału Polonia Tube:

Następnie Pan PAD udał się na bankiet zorganizowany przez Ambasadę Polską w budynku po drugiej stronie ulicy.
Tam też, po powitaniu, przeszliśmy szybko aby dodać otuchy przejeżdżającemu Panu Prezydentowi.
KOD już tam czekał ale został przegoniony, co pokazuje końcówka w.wym. wideo z kanału Polonia Tube.

Cieszymy się, że udało nam się przywitać Pana PAD i duże słowa podziękowania dla Klubu Gazety Polskiej w Ottawie za szybkie i sprawne zorganizowanie tego wydarzenia.

http://bit.ly/1rHa2Zc

Autorem wszystkich zdjęć i wideo jest Pan Andrzej Jastrzębski z Klubu Gazety Polskiej w Montrealu.

Prezydent Duda Kanada 2016 TV Niezależna Polonia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress