Tekst alternatywny

Raciborski Klub GP w Sejmie i Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie

Raciborski Klub Gazety Polskiej w Sejmie i Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie

W dniu 20. września 2016 r. grupa członków Klubu Gazety Polskiej pojechała do Warszawy, by spotkać się z Ministrem Sprawiedliwości, Panem Zbigniewem Ziobro.
O organizację spotkania w Warszawie poprosiliśmy Pana Michała Wosia, radnego miasta Racibórz, a w ministerstwie asystenta Pana ministra i dyrektora gabinetu politycznego.
Po przybyciu do Warszawy najpierw udaliśmy się na Wojskowe Powązki, by złożyć hołd polskim bohaterom i ofiarom totalitaryzmu. Spotkaliśmy się na Łączce z Panem Profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem, który kieruje nowymi pracami wykopaliskowymi, aby odnaleźć szczątki zamordowanych, np. Gen. Fieldorfa i Rotmistrza Pileckiego.
Potem zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego, podziwiając zgromadzone tam arcydzieła sztuki i eksponaty dowodzące wspaniałej polskiej historii.
O 14.00. po załatwieniu urzędowych przepustek, asystent Pana Michała Wosia zaprosił nas do sali sejmowej, pokazując po drodze pomieszczenia Klubów Poselskich, następnie oddaliśmy hołd wszystkim polskim posłom na Sejm, którzy zginęli w obronie Ojczyzny, czy to w czasie wojny, czy wskutek działań totalitarnego terroru.
Około godziny 16.00 spotkaliśmy się w Ministerstwie Sprawiedliwości z Panem Ministrem Zbigniewem Ziobro. Przy elegancko nakrytym stole, kawie i ciastkach, rozmowa dotycząca prac legislacyjnych ministerstwa, interpretacji prawa w praktyce i problemach sądownictwa w Polsce, upłynęła w bardzo serdecznej atmosferze.
Tę wizytę traktujemy jako wyraz dobrej zmiany. Wyborcy bliżej władzy, hasło, które na tym spotkaniu stało się rzeczywistością, dzięki życzliwości Pana Ministra oraz organizacyjnym talentom Pana Michała Wosia.
Klub Gazety Polskiej w Raciborzu dziękuje Panom, także za klasę, jaką Panowie reprezentujecie. Było nam niezwykle miło.
Tak chcielibyśmy zawsze uczyć się​​ Polski.​

Klub „Gazety Polskiej” w Raciborzu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress