Tekst alternatywny

Razem dla Polski – 27.08.2013 r.

Razem dla Polski

W Kielcach, z inicjatywy przewodniczącego lokalnego klubu „GP” Jerzego Keniga doszło do niezwykle ważnego spotkania ludzi reprezentujących całe spektrum prawicowych organizacji działających w Polsce. Okazuje się, że można, pomimo wielu różnic, ze spokojem, rozmawiać o sposobach wyjścia z katastrofalnej sytuacji politycznej i gospodarczej w jaką wpędziły Polskę sześcioletnie rządy Donalda Tuska. Nie jest dla nikogo tajemnicą fakt, że poszczególne organizacje w różny sposób dążą do uwolnienia naszego kraju od rządów PO, że te dążenia są w swoich ideach i pomysłach niejednokrotnie przeciwstawne, budzą kontrowersje, czasami wrogość. Nie jest również tajemnicą, wręcz jest to nagłaśniane, że organizacje te mają różne spojrzenie na historię II Rzeczpospolitej.

O tych różnicach pomiędzy prawicowymi organizacjami Polacy dowiadują się, niestety i przede wszystkim z mediów sprzyjających tej ekipie, która aktualnie rządzi w Polsce i które zawsze sprzyjały tym rządom, dla których Polska była taką, jak opisał ją Donald Tusk w ankiecie rozpisanej w 1987 roku przez miesięcznik „ZNAK” na temat „Czym jest polskość”:

„ (…) Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.

Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.(…)”.

Ale w Kielcach spotkali się ludzie dla których Polska to nie „nienormalność”, dla których Polska to wszystko, to najwyższe dobro, to właśnie: Bóg, Honor i Ojczyzna, pisane od pokoleń dużymi literami.

Spotkali się między innymi przedstawiciele takich organizacji jak: Kluby „Gazety Polskiej”, Stowarzyszenie Pokolenie, pierwsza „Solidarność”, ONR, Ruch Narodowy, Związek Żołnierzy NSZ, Kongres Nowej Prawicy, Stowarzyszenie „WILD THINK”, członkowie Prawa i Sprawiedliwości i liderzy tych organizacji jak: Przemek Miśkiewicz, Jurek Kenig, Paweł Janaszek, Mirek Gębski, Jurek Wasiukiewicz, pomysłodawca protestu ACTA – Adrian Lewicki, Ryszard Kapuściński i wielu, wielu innych. W trakcie długich nocnych rozmów przekonywano się o swoich racjach, podpierano się różnymi argumentacjami, jednak na żadnej twarzy nie można było zauważyć agresji, czy zacietrzewienia. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że celem rozmów jest: DOBRO I PRZYSZŁOŚĆ POLSKI.

Niezwykłą niespodziankę sprawił wszystkim pieśniarz IV Rzeczpospolitej – Paweł Piekarczyk, który po raz pierwszy zaprezentował utwory z najnowszej płyty swojej i Leszka Czajkowskiego pt. : „Żołnierze Wyklęci – Podziemna Armia Powraca”.

Za gościnność, wyrozumiałość i wspaniałą kuchnię wielkie podziękowania dla Beaty i Jurka Kenigów.

Idziemy z NSZZ „Solidarność”. 14 września zbiórka klubów „Gazety Polskiej” o godz. 10.30 na rondzie Dmowskiego, wymarsz o godz.11.00 na rondo de Gaulle’a; dołączamy do manifestacji NSZZ „Solidarność” i wspólnie przejdziemy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy, gdzie zaplanowano finał protestu pod hasłem: „Dość lekceważenia społeczeństwa – Ogólnopolskie dni protestu”.

Celem protestu klubów „Gazety Polskiej” będzie odsunięcie od władzy rządu Donalda Tuska i doprowadzenie do przedterminowych wyborów.

Na zaproszenie klubu „GP” Nowy Sącz II odbyło się spotkanie z red. nacz. „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem oraz szefem klubów „GP” Ryszardem Kapuścińskim. Spotkanie uświetnił Paweł Piekarczyk, który dał koncert pieśni patriotycznych. Późniejsza kolacja w Klasztorze Sióstr Niepokalanek która zakończyła to wspaniale spotkanie, to rozkosz dla podniebienia i przyjemność rozmowy z siostrami o historii, patriotyzmie, o Polsce; intelektualna podróż do czasów kiedy rozumiano znaczenie tych słów.

Klub „GP” w Nisku uczestniczył w II Rajdzie Honoru w sąsiednim mieście Stalowej Woli. Obecność klubu „GP” w zaprzyjaźnionym mieście była wkładem we wspaniały pokaz patriotyzmu mieszkańców Stalowej Woli.

Mszą św. za Ojczyznę która odbyła się w 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu rozpoczął swoją działalność klub „GP” w Melbourne. Po mszy w Domu Polskim „Syrena” w Rowville miało miejsce pierwsze spotkanie klubu. Cel działalności klubów „Gazety Polskiej” i Kartę Klubów przedstawił zebranym przewodniczący p. Stanisław Zdziech. Następnie odbyła się dyskusja na temat sytuacji politycznej w Polsce, oraz wśród Polonii australijskiej.

Na spotkaniu klubu „GP” w Krakowie gościem specjalnym była p. Aranka Małkiewicz – opiekunka 750 pielgrzymów III Pielgrzymki Narodowej Węgrów, którzy odwiedzili sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a na Wawelu oddali hołd Stefanowi Batoremu i parze prezydenckiej. W Krakowie pielgrzymów przywitali wtedy licznie zgromadzeni przedstawiciele klubów „Gazety Polskiej”. Pani Małkiewicz podziękowała członkom klubów „GP” za przywitanie chlebem i solą oraz zaśpiewaniem węgierskiej pieśni patriotycznej pt. „Marsz Kossutha”.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small

Penrith (Anglia) – powstał 363. Klub „GP”, przewodniczącym został Robert Kosikowski, tel.: +44 075 12 00 25 45, e-mail: klubyg.p.penrith@gmail.com

Bystrzyca Kłodzka – działalność zawieszona. Panu Robertowi Kosikowskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Gorlice – działalność zawieszona. Panu Markowi Gaworowi dziękuję za dotychczasową współpracę.

Grudziądz – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Maciej Kornalewski, tel.: 601 223 061, e-mail: maciejkornalewski@poczta.onet.pl Panu Leszkowi Szczepaniakowi dziękuję za dotychczasową współpracę.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress