Tekst alternatywny

„Rozpętała się nagonka przeciwko prowadzącym śledztwo” – apel Klubów Gazety Polskiej (wideo)

„Rozpętała się nagonka przeciwko prowadzącym śledztwo” – apel Klubów Gazety Polskiej

– Podawane nam przez lata oficjalne ustalenia były prymitywnym kłamstwem. Rodziny ofiar z przerażeniem dowiadują się o zamianie ciał, ale też i o barbarzyństwie z jakim potraktowano zmarłych. Jednocześnie w wielu mediach i ośrodkach politycznych związanych z tymi, którzy dopuścili się haniebnych zaniedbań, po raz kolejny rozpętała się nagonka przeciwko prowadzącym śledztwo – powiedziała poseł Anita Czerwińska w apelu Klubów Gazety Polskiej podczas dzisiejszych uroczystości związanych z 80. miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

Po Mszy świętej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie przeszedł Marsz Pamięci, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób. Na Krakowskim Przedmieściu, jak co miesiąc, odczytany został apel Klubów Gazety Polskiej.

– Rozpoczął się bardzo ważny okres wyjaśniania smoleńskiej tragedii. Kolejne ekshumacje potwierdzają, że podawane nam przez lata oficjalne ustalenia były prymitywnym kłamstwem. Rodziny ofiar z przerażeniem dowiadują się o barbarzyństwie z jakim potraktowano ich bliskich. Jednocześnie w wielu mediach i ośrodkach politycznych związanych z tymi, którzy dopuścili się haniebnych zaniedbań, po raz kolejny rozpętała się nagonka przeciwko prowadzącym śledztwo – mówiła poseł Anita Czerwińska.

– Trwa kampania zastraszania wszystkich, którzy chcą poznać prawdę. Dzieje się to wszystko w czasie, kiedy siły związane z dawnym systemem komunistycznym próbują doprowadzić do destabilizacji życia politycznego w Polsce. Odzywają się groźby jawnego łamania prawa i użycia przemocy.

– Byli oficerowie SB i funkcjonariusze komunistycznych wojskowych służb, ZOMO i innych zbrodniczych organizacji wzywają do przewrócenia demokratycznego porządku w dniu 13 grudnia. Szczególnie oburza wykorzystanie przez nich tej daty, która powinna być dniem pamięci o Solidarności i ofiarach stanu wojennego – podkreśliła poseł Czerwińska.

– Jest ważne by Polacy potrafili obronić odzyskaną niepodległość. Jest ważne by masowym udziałem w pokojowej manifestacji 13 grudnia w Warszawie pokazać naszą determinację w obronie podstawowych wartości. Wesprzyjmy działania Związku Osób Represjonowanych ze Szczecina, którzy nie chcą dopuścić do sterroryzowania Warszawy przez ubeków i ich popleczników. Stawmy się w stolicy od godziny 16 i pokażmy naszą solidarność. O godzinie 18 pod pomnikiem Witosa oddamy hołd ofiarom stanu wojennego. Nie pozwólmy się zastraszyć i odebrać prawa do pamięci.

http://niezalezna.pl/90535-rozpetala-sie-nagonka-przeciwko-prowadzacym-sledztwo-apel-klubow-gazety-polskiej

80. miesięcznica smoleńska – Polacy oddają hołd ofiarom 10.04.10

Tysiące osób idą w Marszu Pamięci, który zmierza przed Pałac Prezydencki. – Dzisiaj chcemy Ich wspominać, dziękując za to, co zrobili dla naszej Ojczyzny. (…) chcemy jeszcze raz przywołać Ich pamięć – powiedział w homilii ks. prał. Jan Szubka podczas nabożeństwa w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Dzisiaj trwają uroczystości związane z 80. miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA TRANSMISJI NA ŻYWO.

Uroczystości rozpoczęły się już rano. Niestety, grupka awanturników próbowała je zakłócić. Nie udało im się, bo zostawili przesunięci przez tłum ludzi chcących oddać hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

W archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbyło nabożeństwo.

Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie przewodniczył ks. prał. Jan Szubka, proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie na Chomiczówce.

Dzisiaj chcemy ich wspominać, dziękując za to, co zrobili dla naszej ojczyzny. (…)chcemy jeszcze raz przywołać ich pamięć – powiedział ks. prał. Jan Szubka.

Jak wciąż daleko do prawdy, przecież tam zginęli nasi bracia i siostry. Wszystkim Im przyświecał jeden cel – Polska – dodał.

– Nasze życie polityczno-społeczne podobne jest do meczu piłkarskiego, w którym jest pełno agresji i fauli – mówił duchowny.

– Pewnie większość z nas oglądała kilka tygodni temu mecz Legii z Realem. Niestety zremisowany, a szkoda, bo szczęście było tak blisko. To było wspaniałe.(…)co było najważniejsze gra bez fauli. Nasze życie społeczno-polityczne jest podobne do takiego meczu. Niestety, gdy jedni próbują strzelać bramki, to drudzy im przeszkadzają. I pewnie tak jest w polityce, ale przeszkadzają, kopiąc i faulując. Działając ze złością, agresją wręcz z nienawiścią i to posuniętą do granic absurdu. I wcale nie chodzi o to, by nie pozwolić strzelić bramki, tylko żeby bardziej sfaulować, wykazać więcej nienawiści i złości. I jeszcze tę złość i agresję poza boisko wynoszą. Taki mecz nie może się podobać. Kibice są już tym zmęczeni, więc wychodzą

– powiedział ks. Szubka.

Po mszy św. rozpocznie się Marsz Pamięci, który dotrze przed Pałac Prezydencki, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabierze prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Źródło: Blogpressportal

Źródło: stream1

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress