Tekst alternatywny

Ryszard Kapuściński oraz Paweł Piekarczyk w USA

Z inicjatywy przewodniczącego Klub „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku Janusza Sporka odbyło się spotkanie na Greenpoincie w Nowym Jorku z prezesem Klubów „Gazety Polskiej” Ryszardem Kapuścińskim oraz bardem Pawłem Piekarczykiem.   Długa rozmowa o Polsce oraz  działalności Klubów „Gazety Polskiej” przeplatane były wspaniałymi utworami wykonywanymi przez Pawła Piekarczyka.
Greenpoint to tradycyjnie polska dzielnica. Mieszka tu i pracuje wielu Polaków pochodzących z różnych okresów emigracji. Wszędzie widać nazwy polskich firm i sklepów.

Po spotkaniu goście wzięli udział w audycji radiowej Radia RAMPA.

Obaj goście przylecieli do Stanów jako uczestnicy honorowi pierwszego zjazdu naszych klubów w USA i Kanadzie, który odbędzie się w dniach 14-16 lutego w amerykańskiej Częstochowie (Doylestown, PA) – mówi   Janusz Sporek, jeden z organizatorów. – Trzecim gościem honorowym będzie Tomasz Sakiewicz, twórca Telewizji Republika, który przylatuje do Nowego Jorku w piątek, 14 lutego. Prosto z lotniska zabieram go do amerykańskiej Częstochowy – dodał Sporek.

(ew)

I Zjazd Klubów „GP” z USA i Kanady w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown 14-16 lutego

Nowy Jork12 lutego, godz. 7.00 pm –  spotkanie z prezesem Klubów „GP” Ryszardem Kapuścińskim i bardem Pawłem Piekarczykiem, 176 Java St. w dzielnicy Greenpoint
Filadelfia – 13 lutego, godz. 7.30 pm – spotkanie z prezesem Klubów „GP”  Ryszardem Kapuścińskim i Pawłem Piekarczykiem w Domu Polskim przy 9150 Academy Rd, Filadelfia.
Doylestown – 14 – 16 lutego, panele dyskusyjne w których wezmą udział: prof. Kazimierz Nowaczyk, prof. Wiesław Binienda, mec. Maria Szonert – Binienda, dr inż. Wacław Bereczyński, red. Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński. Koncert Pawła Piekarczyka.
Chicago – 19 lutego,  godz. 8.00 pm – spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem, prezesem Ryszardem Kapuścińskim i Pawłem Piekarczykiem w sali parafialnej w Kościele Św. Trójcy przy 1118 N. Noble St. w Chicago
Chicago – 21 lutego, godz. 8.00 pm – spotkanie z red. nacz. „GP” Tomaszem Sakiewiczem  w sali przy Kościele Św. Jacka –3636 W. Wolfram St.

greenpoint-spotkanie-z-piekarczykiem-i-kapuscinskim_18331039

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress