Tekst alternatywny

Skandal w Parlamencie Europejskim! Domagał się zwrotu krzyża, zatrzymała go policja (wideo)

Skandal w Parlamencie Europejskim! Domagał się zwrotu krzyża, zatrzymała go policja

Witold Szpiczyński z otwockiego Klubu Gazety Polskiej został zatrzymany przez belgijską policję. Domagał się zwrotu krzyża, który sam zawiesił w czerwcu 2012 roku w budynku Parlamentu Europejskiego. Krzyż został po pięciu dniach zdjęty. Od tamtej pory nie wiadomo, gdzie jest.

Nasz kolega pojechał do Brukseli, aby odebrać krzyż, który dwa lata temu zawiesił w głównej sali obrad europarlamentu, nad krzesłem przewodniczącego Martina Schulza.

Witold Szpiczyński zorganizował wyjazd do Brukseli. Będąc na miejscu otrzymał informację, iż szef ochrony Parlamentu Europejskiego przekazał, że grupa z Klubu Gazety Polskiej może odebrać krzyż. Jednak później zaczęły się problemy. – Po jakimś czasie szef ochrony zadzwonił i poinformował, że nie oddadzą krzyża – relacjonuje Krzysztof Siuciak, reporter vod.gazetapolska.pl. – Wtedy Witek, który znajdował się w środku Parlamentu Europejskiego powiedział, że nie opuści budynku dopóki nie otrzyma krucyfiksu.

Rozpoczęły się negocjacje, w które zaangażował się europoseł Zdzisław Krasnodębski. Po dwóch godzinach rozmów, ochrona PE wezwała policję. Funkcjonariusze wyprowadzili Szpiczyńskiego i zawieźli na komisariat.

logo_Niezalezna_small

Źródło: http://niezalezna.pl/59970-skandal-w-parlamencie-europejskim-domagal-sie-zwrotu-krzyza-zatrzymala-go-policja

ZOBACZ ZAWIESZENIE KRZYŻA W PE
(Czerwiec 2012)

wideo: Kanał użytkownika mlodziezGP

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress