Tekst alternatywny

Sosnowiec: Festiwal już za nami

Sosnowiec: Festiwal już za nam

Grand Prix XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie i 6600 zł otrzymał Chór VIII LO i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Koncert galowy festiwalu odbył się w ubiegłą niedzielę.

Jury pod przewodnictwem prof. Teresy Krasowskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu nagrodziło uczestników w kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież i dorośli) oraz solistów, duetów, chórów i zespołów. Przyznano także nagrody specjalne. Za najpiękniejsze wykonanie tradycyjnej polskiej pastorałki wyróżniono Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki”, a za kultywowanie polskiej sakralnej kultury muzycznej na Kresach Wschodnich Chór „Sursum Corda” z parafii pw. Narodzenia NMP w Korostyszewie na Ukrainie.

Fundatorami nagród byli m.in. parafie, władze gmin i powiatów, firmy, parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości czy osoby prywatne. Np. Klub „Gazety Polskiej” w Sosnowcu ufundował nagrodę dla Chóru Mieszanego „Przyszłość” z Białorusi (trzecie miejsce w kategorii chorów parafialnych).

(ak)

źródło: GPC

Sosnowiec GPC2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress