Tekst alternatywny

Spotkanie Ministra Adama Kwiatkowskiego z Klubem GP Berlin

Spotkanie Ministra Adama Kwiatkowskiego z Klubem GP Berlin

W dniu 20.06.2016 w domu parafialnym przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie odbyło się spotkanie z Ministrem, Sekretarzem Stanu – Szefem Gabinetu Prezydenta RP panem Adamem Kwiatkowskim. Panu Ministrowi towarzyszył Dyrektor Biura ds Kontaktów z Polakami w kancelarii Prezydenta RP, Pan Kazimierz Kuberski  oraz Konsul Generalny w Berlinie Pan Marcin Jakubowski.

Na to spotkanie i bezpośrednią rozmowę o sprawach Polonii zostali zaproszeni również przedstawicielu Klubu Gazety Polskiej Berlin, którzy przybyli jako kilku osobowa delegacja.

Jesteśmy bardzo wdzięczni panu ministrowi że pamiętał o naszym Klubie.  W czasie spotkania poszczególni przedstawiciele rożnych organizacji przedstawili swoją działalność oraz sformułowali postulaty i przedstawili konkretne wyobrażenia dotyczące przyszłej współpracy.

Po oficjalnym spotkaniu pan minister Kwiatkowski zaprosił  członków naszego klubu do bezpośredniej rozmowy. Pan Minister  Adam Kwiatkowski podkreślił zasługi naszego Klubu w dotychczasowych dokonaniach. My natomiast przedstawiliśmy nasze plany na najbliższe miesiące a następnie  omówiliśmy problemy berlińskiej Polonii.

Słowa uznania Pana Ministra Kwiatkowskiego, po naszej kilkuletniej działalności, w „walce z wiatrakami”, która przyniosła owoce, są dla nas najlepszą nagrodą.

Tekst i foto: K. Stolarczyk

Berlin_Kwiatkowski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress