Tekst alternatywny

Spotkanie opłatkowe w Jastrzębiu

17 stycznia 2013 r. w Restauracji „Hawana” odbyło się pierwsze z comiesięcznych spotkań Klubu GP w Jastrzębiu-Zdroju w nowym roku. Spotkanie połączone było z tradycyjnym opłatkiem świątecznym, który w trakcie spotkania poświecił ks. prałat Bernard Czernecki – kapelan Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” i wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem współorganizatorami pięknego spotkania, w którym wzięło udział 70 osób, była Inicjatywa Społeczna „Pamięć Jastrzębska”.

W spotkaniu uczestniczyło bardzo wiele znamienitych gości, a wśród nich: Andrzej Rozpłochowski – były przywódca Solidarności Huty Katowice, Anna Zaskórska – członek Stowarzyszenia Solidarni 2010, Przemysław Miśkiewicz – współzałożyciel Stowarzyszenia Pokolenie, przedstawiciele Wodzisławskiego Oddziału Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej, członek Domu Polskiego w Cierlicku (Zaolzie). W spotkaniu uczestniczyło nie tylko wielu członków naszego Klubu i sympatyków z Jastrzębia-Zdroju, ale także z okolicznych gmin: Godów, Mszana, Zebrzydowice, a nawet z Raciborza.

W związku z informacją o śmierci śp. Jadwigi Kaczyńskiej, matki Jarosława i śp. Lecha Kaczyńskich, uczestnicy spotkania uczcili pamięć o niej minutą ciszy.

Spotkanie upłynęło w miłej, patriotycznej i wspomnieniowej atmosferze. Omówiono działalność KGP Jastrzębie-Zdrój w 2012 roku oraz zamierzenia na najbliższy kwartał.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress