Tekst alternatywny

Spotkanie opłatkowe z Antonim Macierewiczem w Piotrkowie Trybunalskim (wideo)

Spotkanie opłatkowe z Antonim Macierewiczem w Piotrkowie Trybunalskim (wideo)

10 lat Antoni Macierewicz jest posłem Ziemi Piotrkowskiej. Chętnie przyjeżdża do Piotrkowa, bo zawsze czekają tu na niego życzliwi ludzie i wierny elektorat.

Co roku w styczniu organizowane jest uroczyste spotkanie opłatkowe, na które zapraszani są posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10, radni, lokalni politycy i szefowie dużych firm związanych z partią, działacze klubu „Gazety Polskiej”…

Tegoroczny program składał się z pięciu elementów: mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego, konferencji prasowej, wspomnianego spotkania opłatkowego, koncertu dla mieszkańców i zamkniętej narady w siedzibie PiS w Rynku Trybunalskim.

Podczas konferencji zroszeni parlamentarzyści złożyli krótkie oświadczenia. A. Macierewicz poinformował o subwencji w wysokości 5 mln złotych przeznaczonej na potrzeby służby zdrowia, ochrony zabytków sakralnych i zakupu sprzętu dla jednej z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Najwyższą kwotę, bo 800 tys. złotych otrzyma szpital w Opocznie, nie mniej, bo 750 tys. placówka w Bełchatowie; dla szpitali w Tomaszowie i Radomsku wygospodarowano 500 i 200 tys. Do piotrkowskiego PZOZ trafi 470 tys., a do kościołów: oo. Bernardynów i św. Jacka i Doroty odpowiednio 100 i 150 tys. złotych.

Zrezygnowano z zadawania pytań przez przedstawicieli mediów, aby uniknąć drążenia tematu związanego z dymisją wiceprzewodniczącego PiS z funkcji szefa MON.

Jak zawsze sala w podziemiach kościoła NSJ wypełniła się po brzegi, bo na tradycyjny opłatek dotarli także działacze PiS z okolicznych miejscowości. Po krótkiej modlitwie, zainicjowanej przez proboszcza ks. Stanisława Nowackiego, i świątecznej refleksji ks. kanonika Remigiusza Wysockiego, prowadzący uroczystość Zbigniew Ziemba (szef powiatowych struktur ugrupowania) przedstawił gości honorowych. Następnie głos zabrał poseł Macierewicz. W blisko 20 minutowym, emocjonalnym przemówieniu poruszył tematy społeczne i polityczne, a także złożył życzenia zebranym.

Następnie nadszedł czas na rozmowy i indywidualne powinszowania. Panowała znakomita, rodzinna atmosfera, a obecnym nie znikały z twarzy uśmiechy. Wielka w tym zasługa niezawodnego Swing Bandu „Kasztelania” z Rozprzy, wokalistki Agnieszki Kardas, która na tle męskiego składu zespołu błyszczała niczym gwiazda, a także młodziutkiego Szymona Wypycha, całkiem nieźle radzącego sobie z interpretacją popularnych piosenek.

Zaproszeni otrzymali drobne upominki przygotowane przez piotrkowski klub „Gazety Polskiej” i zaprzyjaźnioną drukarnię: egzemplarz ostatniego numeru „GP”, notesy, a także kultową, biało-czerwoną pelerynę przeciwdeszczową rozpropagowaną przez Jarosława Kaczyńskiego (> zobacz).

Jedynym zbędnym elementem była (na szczęście krótka) obecność fotografa Śmigielskiego z niemieckiego wydawnictwa, który trafił tam na siłę, choć nie był mile widziany z tego powodu, że jego mocodawcy wyraźnie promują antypolskie, lewicowe czy neokomunistyczne ruchy społeczne odpowiedzialne za sianie niepokoju w kraju. Do tego także odniósł się w swoim wystąpieniu Macierewicz, ironizując na temat polskojęzycznych mediów.

O godzinie 19., podobnie jak w zeszłym roku, w kościele głównym wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z towarzyszeniem chóru i solistów. Na temat muzyków pisaliśmy w zeszłym roku w artykule „Minister Macierewicz w Piotrkowie: msza, opłatek, koncert. (Dużo zdjęć)”, więc aby nie powielać słów uznania dla ich rzemiosła warto dodać, że są tak samo wyjątkowym „towarem” eksportowym, jak kołowe transportery opancerzone Rosomak.

Wspaniałe głosy, kultura muzyczna, uroda, elegancja, piękne stroje i repertuar składający się z pieśni i utworów dawnych, patriotycznych, legionowych, a także kompozycji współczesnych jak np. „Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka stworzyły niezapomniane wrażenia. Należy wspomnieć, że dyrektorem RZAWP jest płk dr Paweł Lewandowski – także obecny podczas koncertu.

Dwudniowy pobyt Antoniego Macierewicza na Ziemi Piotrkowskiej był bogaty w wydarzenia kulturalne, dostarczył ich uczestnikom wielu wzruszających momentów. Mamy także nadzieję, że pozytywnie wpłynął również na posła. Są tutaj ludzie, którzy go autentycznie kochają.

Mariusz Baryła, Gazeta Polska Codziennie

Foto:.  Mariusz Baryła: http://gazetatrybunalska.pl/2018/01/antoni-macierewicz-na-oplatku-pis-w-piotrkowie-119-zdjec-i-video/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress