Tekst alternatywny

Spotkanie sylwestrowe paryskiego Klubu „GP”

SPOTKANIE SYLWESTROWE PARYSKIEGO KLUBU GAZETY POLSKIEJ

Drodzy członkowie KLUBU GAZETY POLSKIEJ – dziękujemy wam za wasze zaangażowanie się w zorganizowanie naszego spotkania NOWEGO 2015 ROKU !

Najserdeczniejsze podziękowania przekazujemy ks. infułatowi, Rektorowi Polskiej Misji Katolickiej, który mimo wielu zaproszeń i obowiązków, znalazł czas dla nas i przybył wraz z ks. Ryszardem Czarnowskim  – sekretarzem PMK, oraz księdzu Mariuszowi Nitce – proboszczowi Parafii przy kościele Saint Charles na ul. Legendre.

Dziękujemy z  całego serca ks. Rektorowi za pełne wzruszenia słowa otwarcia spotkania, za wspólną modlitwę a także za miłe  zakończenie – tego rozpoczęcia bardzo wyważonymi i dowcipnymi żartami. Jeszcze  raz serdeczne “Bóg zapłać” !

A potem był już tylko bal i taniec !  Jadła i napoju nie zabrakło nikomu, bo taka jest nasza staropolska tradycja. Dziękujemy też naszemu koledze ze Stowarzyszenia Obrońców Krzyża Tadeuszowi Kostkowi, za oprawę muzyczną. Jeśli o mnie chodzi, to  uważam, że muzyka była za głośna, ale skoro inni uczestnicy nie protestowali i tańczyli ochocznie ośmieliłam się protestować. Niemal wszyscy bawili się do białego rana i mało kto odchodził wcześniej, więc mam nadzieję, że byli zadowoleni.

Po rozejściu się wszystkich gości, około godziny 4 nad ranem, organizatorzy ustalili, że spotkamy się o godz. 16 żeby posprzątać sale, bo nikt za nas tego nie zrobi.

To ponowne spotkanie “organizatorów” było dla nas, członków KLUBU Gazety Polskiej bardzo ważne. Stwierdziliśmy, że nie było żadnych skarg. Goście wychodzili uśmiechnięci i rozbawieni życząc nam wszystkiego co najlepsze, za co jesteśmy im wdzięczni. Następnie rzuciliśmy się do sprzątania. Zebraliśmy sztućce, talerze, obrusy i inne akcesoria. Trzeba tez było rozmontować stoły składane a te z II piętra zanieść do własciwego pomieszczenia.

W Domu Kombatanta na trzecim piętrze jest kaplica w której ks. Mariusz Nitka odprawia Mszę Św. Skorzystaliśmy z radością z tej okazji i jednocześnie przeprosiliśmy Ks. Mariusza za całonocny hałas, a on stwierdził, że się nie gniewa i że nikt z sąsiadów nie zgłaszał żadnych pretensji. Przy tej okazji zamówiliśmy u ojca Mariusza intencje Mszy Św. za członków Klubu Gazety Polskiej i wszystkich naszych przyjaciół.
Msza Święta będzie odprawiona w kaplicy na trzecim pietrze dnia 13 stycznia 2015 r. o godz.19 ej. Będziemy się modlić za wszystkich, którzy byli na naszym spotkaniu sylwestrowym.

A teraz kochani uczestnicy, przepraszamy Was za wszystkie usterki, za ciasnotę i inne braki. Nie jesteśmy profesjonalistami i sami, za każdym razem uczymy się i zdobywamy doświadczenie. Mamy nadzieję, że każde następne spotkanie będzie lepiej zorganizowane. Za wszystkie niedociągnięcia przepraszamy a za Waszą wyrozumiałość DZIĘKUJEMY !

Drodzy członkowie Klubu G.P. oraz nasi sympatycy i przyjaciele, Kościół Katolicki, na terenie Francji jest naszym najbliższym i nieocenionym sprzymierzeńcem. Nigdy nie ignorował i nie odrzucał ludzi mających luźny, chłodny stosunek do religii  i kościoła. Jesteście praktykujący lub nie, może nawet niewierzący, ale przez spotkania przy różnych uroczystościach nawiązują się przyjaźnie i człowiek zaczyna odkrywać właściwy sens życia.

Zanim zakończę, zachęcam Was wszystkich do prenumeraty GŁOSU KATOLICKIEGO, bogatego tygodnika. Tu zawsze znajdziecie informacje o uroczystościach, spotkaniach i akcjach KLUBU G.P. oraz wiele różnych ważnych informacji.

Pozdrawiam wszystkich uczestników naszego spotkania sylwestrowego i życzę z całego serca byście byli zdrowi i bardzo radośni każdego dnia.

Danuta NOWAKOWSKA

Paryz_sylwester 2014_2015

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress