Tekst alternatywny

Spotkanie z Anitą Gargas oraz Ewą Stankiewicz

Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku, pod przewodnictwem Janusza Sporka zorganizował w Polsko-Słowiańskim Centrum Kulturalnym, na Greenpoincie wystawę „Od Katynia, do Smoleńska” Gośćmi specjalnymi były Anita Gargas i Ewa Stankiewicz. Od 27 lutego, do 3  marca wystawę obejrzało około półtora tysiąca ludzi, a polskie szkoły przywiozły ponad dwieście pięćdziesiąt uczniów klas starszych. Wystawa została wypożyczona z Klubu GP w Ottawie, a jej opiekunem był Witold Rosowski.

Członkowie Klubu nowojorskiego spisali się znakomicie, zapewniając bezpieczeństwo, porządek i uprzejmą obsługę zwiedzających.

Filmy Ewy Stankiewicz, Krzyż i Lista pasażerów, oraz Anity Gargas Anatomia upadku wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dla amerykańskich widzów, którzy również licznie odwiedzili wystawę najbardziej szokującym był film A. Gargas. Zadawali pytania, jak to możliwe i przywoływali w rozmowach fakty z katastrofy nad Lockerbie, porównując tamto śledztwo ze śledztwem MAKu i Komisji Millera. Najprawdopodobniej ekspozycja pojedzie do Filadelfii. Trwają rozmowy przewodniczącego, założonego w styczniu Klubu GP w Filadelfii, p. Romana Milkowskiego z właścicielem i autorem wystawy, p. Wacławem Kujbidą z Ottawy.

Po kilkunastu spotkaniach z politykami i twórcami Klub Gazety Polskiej w Nowym Jorku odnotował więc kolejny sukces: wspaniale zorganizowana wystawa pozostawiła ogrom wrażeń na zwiedzających.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress