Tekst alternatywny

Spotkanie z Kajetanem Rajskim w Dąbrowie Górniczej

Spotkanie z Kajetanem Rajskim w Klubie Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej- 13.03.2017r.

Dnia 13.03.2017r. mieliśmy wielką przyjemność gościć w Klubie Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej Pana Kajetana Rajskiego.
Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach Święta upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych, przy wsparciu Posła na Sejm RP Roberta Warwasa.
Pan Rajski przyjechał do nas z bardzo ciekawym wykładem o historii podziemia antykomunistycznego w Polsce. Jest autorem książek (2 części) „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” i redaktorem naczelnym kwartalnika „Wyklęci”. Ten młody człowiek posiada ogromną wiedzę, którą to w umiejętny i ciekawy sposób potrafi przekazać uczestnikom spotkań. Opowiedział nam o trudnych losach Żołnierzy Niezłomnych, ich niezwykłej odwadze, wyjątkowych postawach i umiłowaniu Ojczyzny. Wyklętymi przez długie lata byli nie tylko sami żołnierze, ale to piętno ciągnęło się również za ich rodzinami. Chcieli spokojnie żyć nikomu nie wadząc ale nie pozwolono im na to. Opis tych historii znajdujemy w książkach pana Rajskiego, które powstały na podstawie wywiadów udzielonych mu przez potomków Żołnierzy Wyklętych.
Polecamy serdecznie wszystkim Klubom wykłady naszego gościa, ponieważ po nich słuchacze wychodzą bogatsi w wiedzę, która pozwala walczyć z kłamliwym mitem określającym tych bohaterów narodowych mianem bandytów.
Z uwagi na to, że wykład był bardzo interesujący, a uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem naszego gościa to mamy wielką nadzieję, iż w przyszłości Pan Kajetan Rajski przyjmie nasze zaproszenie ponownie.

Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress