Tekst alternatywny

Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w Szczecinie

W dniu 22.04.13 Klub Gazety Polskiej w Szczecinie zorganizował spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim pt. „Przemilczane ludobójstwo na kresach”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 i wzięło w nim udział ponad 200 osób.

Zaprosiliśmy ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego ze względu na fakt, że w tym roku przypada 70. rocznica dnia 11 lipca 1943 r., zwanego Krwawą Niedzielą. W tym dniu członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, wspierani przez tłumy otumanionych chłopów ukraińskich, napadli na dziesiątki osad i wsi polskich na Wołyniu, atakując przede wszystkim wiernych zgromadzonych w kościołach i kaplicach rzymskokatolickich. Zamordowano wówczas kilka tysięcy niewinnych osób, głównie kobiet, dzieci i starców.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wskazał na historyczne tło wskazując, że ziarno nienawiści pomiędzy współżyjącymi w pokoju mieszkańcami kresów, zasiali najpierw zaborcy, a później okupanci sowieccy i niemieccy. Wskazał, że Kresowianie żądają prawdy, opisuję zmagania Kresowian i ich potomków oraz sympatyków Kresów Wschodnich w walce o prawdę historyczną o ludobójstwie. Walka ta jest bardzo trudna, gdyż elity III Rzeczpospolitej – ze względu na poprawność polityczną, narzucaną m.in. przez środowisko „Gazety Wyborczej”.

Klub Gazety Polskiej w Szczecinie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress