Tekst alternatywny

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Yorba Linda

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Yorba Linda

Konsul Generalny RP w Los Angeles, przedstawiciele organizacji polonijnych oraz liczni Polacy z południowej Kalifornii przybyli w sobotę na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Yorba Linda. Podczas spotkania redaktor naczelny „Gazety Polskiej” miał sposobność poznania swojego dalekiego krewnego, mieszkającego od wielu lat w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę o 15.30 czasu lokalnego w Las Vegas odbędzie się ostatnie spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” podczas jego pobytu w USA.

Polacy z południa Kalifornii licznie przyjechali na spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem, które odbyło się w sobotę w Centrum Jana Pawła II w Yorba Linda. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Konsul Generalny w Los Angeles, Jarosław Łasiński wraz z małżonką, a także przedstawiciele innych organizacji polonijnych.

– PiS może przegrać tylko wtedy, jeżeli jego elektorat zostanie podzielony. Żadne ataki z zewnątrz nie zaszkodzą tej partii tak, jak budowanie po prawej stronie jakiejkolwiek alternatywy

– powiedział podczas spotkania Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” poinformował, że na spotkaniu pojawił się mieszkający od wielu lat w Kalifornii polski emigrant Marek Chalcarz, syn Danuty Sakiewicz, który jest spokrewniony przez matkę z rodziną Sakiewiczów. Jest to gałąź kresowej rodziny dotychczas nieznana szefowi „Gazety Polskiej”.

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem uświetnił występ zespołu „Krakusy” z Los Angeles pod dyrekcją Elżbiety Ramuzgi oraz Edwarda Hoffmana. „Popisowym numerem” zespołu był występ młodych pianistów, Łukasza i Kacpra Joderów.

Źródło: niezależna.pl

autor: Małgorzata Schulz/Los Angeles

Yorba Linda Yorba Linda1 — kopia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress