Tekst alternatywny

Starogard Gd: Zaproszenie na wyjazd patriotyczny – Smoleńsk, Katyń. 7-13.04

Starogard

KLUB GAZETY POLSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ORGANIZUJE
WYJAZD AUTOKAROWY NA UROCZYSTOŚCI 10. KWIETNIA W LESIE KATYŃSKIM
7-13.04.2019

Dzień I
Niedziela
7.04.2019    Zbiórka uczestników w Starogardzie Gdańskim w wyznaczonym miejscu o godz. 5:00. Podróż trasą Elbląg – Olsztyn do Ełku. Przerwa na obiad w restauracji w Ełku. Następnie po przerwie dalsza podróż przez Augustów, przejście graniczne w Ogrodnikach. Przejazd do Wilna. Na Placu Katedralnym w Wilnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Spacer po Starym Mieście: Katedra, Uniwersytet, Ratusz, Ostra Brama – z przerwą na kawę w stolicy Litwy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień II
Poniedziałek
8.04.2019
Śniadanie. Wizyta przy Ostrej Bramie. Pożegnanie z Wilnem. Przejazd na granice litewsko – białoruską Kotłowka i dalej podróż do Witebska. Obiad w jednej z restauracji. Po obiedzie zwiedzanie Witebska – miasta położonego w północno – wschodniej części Białorusi nad rzeką Dźwiną. Do pierwszego rozbioru Polski było miastem królewskim i stolicą powiatu oraz województwa witebskiego. Miasto uniwersyteckie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień III
Wtorek
9.04.2019    Śniadanie. Przejazd na granicę białorusko – rosyjską w Krugłowce i dalsza podróż do Smoleńska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Smoleńska: Kreml, Twierdza Smoleńska, sobór św. Piotra i Pawła, sobór św. Piotra i Pawła, sobór Uspieńskiego, czas wolny na mieście. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień IV
Środa
10.04.2019    Śniadanie. Udział w rocznicowych uroczystościach w lesie katyńskim zwanym uroczyskiem Kozie Góry leżącym po obu stronach Dniepru od Gniezdowa do wsi Katyń, wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym. Przejazd do Smoleńska na obiad. Następnie wizyta w miejscu katastrofy polskiego samolotu z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy żałobnych. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień V
Czwartek
11.04.2019    Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne rosyjsko – białoruskie Krasnoje i dalsza podróż do stolicy Białorusi. Obiad. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Mińska m. in.: Kuropaty – Las Kuropacki, miejsce stracenia wielu Polaków i Białorusinów, dwór Wańkowiczów, dom kilkuletniego pobytu w Mińsku Stanisława Moniuszki. Przejazd przez centrum stolicy do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień VI
Piątek
12.04.2019    Śniadanie. Przejazd do Grodna – podróż po krainie młodości Mickiewicza. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem w Grodnie. Obiad. Zwiedzanie: stary i nowy zamek, Katedra Cerkiew Borysa i Gleba na Kołoży, Kościoły Bernardynów, Brygidek, Ratusz, Pałac administratora, Pałac Stanisławowski i miejsca związane z Elizą Pawłowską (Orzeszkową). Przejazd do hotelu w Grodnie na kolację i nocleg.

Dzień VII
Sobota
13.04.2019    Śniadanie. Przejazd na granicę białorusko-polską w Bruzgach. Dalsza podróż po Polsce. Obiad w Ostrowi Mazowieckiej i dalsza podróż przez Olsztyn – Ostródę – Malbork do Starogardu.

Cena: 2 145,00 zł

Istnieje możliwość dołączenia do wycieczki w następujących miejscowościach na trasie przejazdu autokaru: Tczew, Malbork, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Augustów.

ŚWIADCZENIA:
6 x śniadanie
7 x obiad,
6 x kolacja,
dziennie 1 litr wody mineralnej na osobę,
serwis kawowy i herbaciany w ciągu dnia w autokarze,
przejazd autokarem turystycznym o podwyższonym standardzie zgodnie z trasa programu,
ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna obejmujące choroby przewlekłe,
opieka pilota na całej trasie,
przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

DODATKOWO PŁATNE:
dwukrotna wiza białoruska,
wiza rosyjska. ( koszt wiz to około 700 zł. należy wyrobić wizy turystyczne jednokrotną do Rosji i dwukrotną na Białoruś, istnieje możliwość wyrobienia w biurze turystycznym po wcześniejszym kontakcie z organizatorem, trzeba mieć też ważny paszport !), wizy należy wyrobić do końca marca 2019 – czas oczekiwania to około 10 dni roboczych.

Zaliczki:
I zaliczka do 27 Stycznia 2019 r.,  w kwocie 800 zł/osoby (słownie: osiemset złotych)
II zaliczka do 25 Luty  2019r, w kwocie 800 zł/osoby (słownie: osiemset złotych)
III zaliczka do 29 Marca 2019. w kwocie 550 zł/osoby (słownie: pięćset pięćdziesiąt złotych)
na konto BGŻ BNP PARIBAS  nr  63203000451130000006949670,
z dopiskiem „KATYŃ”
Zgłoszenia do 25 Stycznia 2019 r., na adres klubgp.starogardgdanski@gmail.com lub telefonicznie u przewodniczącego klubu Sebastiana Kucharczyka pod numerem telefonu 503 460 959. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, adres email

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress