Tekst alternatywny

Suwałki: 71 Rocznica Obławy Augustowskiej

Suwałki: 71 Rocznica Obławy Augustowskiej

Klub Gazety Polskiej – Myśli Patriotycznej w Suwałkach brał udział w uroczystych obchodach 71 Rocznicy Martyrologii Ofiar Obławy Augustowskiej z Lipca 1945 r., które odbyły się w dniach 27.05. – 13.06.2016 r. Termin tych uroczystości skierowany był głównie  do młodzieży szkolnej, której udział w uroczystości 12 i 17 lipca 2016 r. będzie mniejszy z powodu wakacji.
W dniach 27 – 29.05.2016 r. odbył się IV Rajd Śladami Ofiar Obławy Augustowskiej z udziałem Rajdu Katyńskiego na trasie Suchowola -Mikaszówka – Augustów – Giby – Raczki – Suwałki – Biała Woda – Sejny ze składaniem kwiatów  i biało-czerwonych zniczy pod tablicą siedziby NKWD i UB w Suwałkach i Mszą Św. oraz grillem w Białej Wodzie miejscu zabrania ojca i dwóch sióstr ks. Wysockiego oraz odsłonięcie i poświęceniem Epitafium w Hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej po Mszy Św. w Bazylice Nawiedzenia NMP w Sejnach.
Na zakończenie Uroczystości Pamięć – Nasz Przywilej i Obowiązek i Liturgii Słowa Bożego 13.06.2016 r. przed pomnikiem św. Jana Pawła II w  Suwałkach z udziałem harcerzy z ZHR i ZHP, młodzieży szkolnej, licznych pocztów sztandarowych i portretów Ofiar Obławy Augustowskiej odbył się  patriotyczny koncert Macieja Wróblewskiego. Głównym organizatorem Uroczystości był Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 przy współpracy z Klubem Gazety Polskiej – Myśli Patriotycznej w Suwałkach.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress